اخبار

دیدار سرپرست فرمانداری شهرستان بانه با امام جماعت و معتمدین روستای کانی گویز

سرپرست فرمانداری شهرستان بانه دیروز جمعه همچنین با امام جماعت و معتمدین روستای کانی گویز از توابع بخش آرمرده این شهرستان دیدار کرد.

سرپرست فرمانداری شهرستان بانه دیروز جمعه همچنین با امام جماعت و معتمدین روستای کانی گویز از توابع بخش آرمرده این شهرستان دیدار کرد.

ماموستا محمود باقی پناه در این دیدار با قدردانی از تلاش و همت مسئولان برای درک بیشتر کاستی‌ها و تکیه بر ظرفیت های موجود در روستاها، ضرورت بهسازی جاده بایزید آباد تا ناوه، تامین آب شرب، برخورداری از اینترنت پرسرعت، بازسازی پل ناوه، بهسازی راه دسترسی به آرامستان روستا، تسهیل در تمدید پروانه چاه‌های آب کشاورزی و نوسازی برخی بناهای مسکونی را مهمترین درخواست های اهالی روستای کانی گویز ذکر کرد.

 

 سرپرست فرمانداری شهرستان بانه هم با اشاره به این که معیشت مردم دغدغه اصلی مسئولان است، خاطرنشان کرد: از طریق ستاد تنظیم بازار وضعیت قیمت های اقلام اساسی و نیازهای مردم را به طور دقیق رصد می‌کنیم و تلاش می‌کنیم با همکاری مردم و بازاریان، مشکلات موجود را به حداقل برسانیم.

 مهندس امین زاده در مورد بناهای مسکونی فرسوده خسارت زا و تمدید پروانه چرای دام در اراضی ملی روستایی هم تصریح کرد: ساز و کارهای لازم در چارچوب قانون اتخاذ و این موارد تعیین تکلیف خواهد شد.

 

  روستای کانی گویز از توابع دهستان پشت آربابا در بخش مرکزی شهرستان بانه دارای ۱۰۱ خانوار و ۳۷۶ نفر جمعیت است که در ۷ کیلومتری جنوب شهر بانه واقع شده و صنایع دستی آن در زمینه‌های پستک بافی، شال بافی و فرآورده های پشمی بز مرخز، از گذشته‌های دور به عنوان نمادی از تلاش و هنرهای دستی ساکنان این روستا شناخته شده است.

بازدید [ 139 ]
برچسب ها