اخبار

فرمانداری بانه

سومین نشست اعضای شورای ثبت احوال شهرستان بانه سازمان ثبت احوال، با گذار از مرحله سنتی و خدمات دستی، به مجموعه ای مکانیزه با خدمات نوین دیجیتال و هوشمند تبدیل شده است.

فرماندار شهرستان بانه با اشاره به گذر سازمان ثبت احوال از سیستم سنتی و شیوه های دستی قدیمی گفت: امروزه ثبت احوال به سازمانی مکانیزه با خدمات نوین دیجیتال و هوشمند تبدیل شده است.
سومین نشست اعضای شورای ثبت احوال شهرستان بانه سازمان ثبت احوال، با گذار از مرحله سنتی و خدمات دستی، به مجموعه ای مکانیزه با خدمات نوین دیجیتال و هوشمند تبدیل شده است.

محمد فلاحی در سومین نشست اعضای شورای ثبت احوال شهرستان بانه، با تأکید بر راه اندازی شبکه فیبر نوری در اداره ثبت احوال این شهرستان، اتصال فعالیت ها و خدمات به این شبکه را موجب رشد و سرعت بخشیدن به ثبت و تبادل اطلاعات آماری، جمعیتی و اسناد هویتی شهروندان و ساکنان شهرستان ذکر کرد.
فرماندار و رئیس شورای ثبت احوال شهرستان بانه در ادامه با اشاره به عدم ارجاع هرگونه نارضایتی و شکایت از خدمات و فعالیت های اداره ثبت احوال به فرمانداری و دیگر مراجع رسیدگی طی سال جاری، از حسن فعالیت و پیگیری درخواست ها و مراجعات شهروندان قدردانی کرد. 
رئیس اداره ثبت احوال شهرستان بانه هم در این نشست با اشاره برخی اقدامات این اداره در 9 ماهه سال جاری، ثبت 2915 مورد ولادت، ثبت 405 مورد وفات، صدور 408 المثنی شناسنامه، 77 مورد تغییر نام، 68 مورد تغییر نام خانوادگی، ابلاغ 65 مورد آرای هیأت حل اختلاف اسناد سجلی و 1180 شماره ملی و صدور 815 گواهی وفات را از جمله اقدامات انجام شده در این مدت ذکر کرد.
سعداله صادقی در ادامه از صدور  78 هزار و 476 کارت ملی هوشمند برای ساکنان شهرستان بانه خبر داد و افزود: نزدیک به 20 درصد از واجدین شرایط صدور کارت ملی هوشمند هنوز مراجعه نکرده اند و یا کارت هوشمند ملی آنها در مراحل صدور می باشد.
وی با اشاره به نزدیک شدن به پایان سال جاری و اتمام مهلت اقدام برای صدور کات شناسایی ملی هوشمند، از ساکنان شهرستان خواست در اسرع وقت به دفاتر پیشخوان مراجعه و رسانه ها نیز در اطلاع رسانی این امر، سازمان ثبت احوال را یاری نمایند.
گفتنی است در سومین نشست اعضای شورای ثبت احوال شهرستان بانه مقرر شد ادارات کمیته امداد حضرت امام (رح) و بهزیستی، افراد و خانواده های تحت پوشش خود را به منظوراخذ کارت ملی هوشمند راهنمایی نمایند.
مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بانه هم متعهد شد دانش آموزان دارای 15 سال سن و بالاتر (متولدین سال 1381 و قبل از آن) را به منظور الصاق عکس و صدور شناسنامه مکانیزه به اداره ثبت احوال و دفاتر پیشخوان هدایت نماید.

 

بازدید [ 201 ]
برچسب ها