اخبار

فرمانداری بانه

شهرستان بانه رتبه اول در زمینه رشد جمعیت در استان کردستان

شهرستان بانه با 3/7 (سه و هفت دهم) رشد، رتبه اول در زمینه افزایش جمعیت را در استان کردستان به خود اختصاص داده است.
شهرستان بانه رتبه اول در زمینه رشد جمعیت در استان کردستان

فرماندار شهرستان بانه با اعلام این خبر گفت: «هم اکنون جمعیت شهرستان بانه بالغ بر 158هزار  نفر است و باید ثبت وقایع حیاتی ولادت و وفات نیز با استفاده از شیوه های جدید و هماهنگی همه ادارات و نهادهای ذیربط، به روز و واقعی باشد».
محمد فلاحی که در دومین نشست اعضای شورای ثبت احوال شهرستان بانه سخن می گفت، همچنین بر ایجاد غسالخانه در قبرستان «سلیمان بیگ» توسط شهرداری بانه تأکید کرد.
سعداله صادقی، رئیس اداره ثبت احوال شهرستان بانه هم در این نشست به برخی سیاست سازمان ثبت احوال در زمینه  واگذاری امور به بخش خصوصی از طریق دفاتر پیشخوان خدمات دولت جهت تسریع و تسهیل در مراجعات و پیگیری های افراد اشاره کرد و عدم اعلام فوت اموات در مدت زمانی قانونی 10 روز را از جمله مشکلات آماری در زمینه ثبت رویدادهای حیاتی برشمرد.
گفتنی است در دومین نشست اعضای شورای ثبت احوال شهرستان بانه ضمن تأکید بر اطلاع رسانی مهلت صدور کارت شناسایی ملی هوشمند تا پایان سال جاری، مقرر شد خانه های بهداشت روستایی و دهیاری ها در زمینه اعلام واقعه فوت با اداره ثبت احوال همکاری کنند و شبکه بهداشت و درمان نیز تبادل اطلاعات سجلی در مناطق شهری و روستایی با ثبت احوال این شهرستان را در اولویت قرار دهد.

 

بازدید [ 660 ]
برچسب ها