اخبار

فرماندار بانه: جوانان تحصیل کرده، بازارچه مرزی سیرانبند و منطقه ویژه اقتصادی، ظرفیت های مهم شهرستان بانه در زمینه فعالیت های اقتصادی، تولیدی و توسعه صادرات است.

فرماندار بانه: جوانان تحصیل کرده، بازارچه مرزی سیرانبند و منطقه ویژه اقتصادی، ظرفیت های مهم شهرستان بانه در زمینه فعالیت های اقتصادی، تولیدی و توسعه صادرات است.

محمد فلاحی در ششمین جلسه شورای اداری شهرستان بانه که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و استاندار کردستان برگزار شد، وابستگی غالب مردم منطقه به مبادلات مرزی را از جمله دلایل کمرنگ بودن فعالیت های تولیدی در منطقه ذکر کرد و از مردم و سرمایه گذاران خواست با استفاده از ظرفیت های یادشده، در مسیر نوعی تغییر و حرکت به سمت تولید و اشتغالزایی گام بردارند.
در این نشست که معاونین و رؤسای سازمان های وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه و جمعی از روحانیان و معتمدین این شهرستان، جمعی از مدیران کل استان کردستان و اعضای شوراهای اسلامی بانه حضور داشتند، فلاحی با اشاره به صادرات بیش از 100 هزار تن کالا از بازارچه مرزی سیرانبند بانه در 9 ماهه امسال، از تصویب 400 میلیارد ریال تسهیلات کم بهره با اشتغالزایی بالغ بر 400 نفر در قالب طرح های تسهیل اشتغال فراگیر، روستایی و خانگی در این شهرستان خبر داد.
فرماندار شهرستان بانه در ادامه با قدردانی از تلاش های ارزنده استاندار کردستان و پیگیری های نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی، اعلام به بانک های عامل و تسهیل در واگذاری تسهیلات اشتغال را ازجمله درخواست های مهم فعلی از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برشمرد.
محمد فلاحی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان گزارشی از وضعیت کنونی شهرستان بانه، تقدیم 830 شهید سرافراز و 1300 جانباز از خود گذشته را سند افتخارات مرزنشینان غیور بانه ای در دفاع از ارزش های انقلاب برشمرد و شهرت بانه به دیار اختیارالدینی ها و شهر مسجد و مناره با بیش از 200 مسجد در شهرهای و روستاهای این شهرستان را نیز نشان از تدین و پیشینه غنی دینی و ایمان عمیق مردم این خطه عنوان کرد.
فلاحی با اشاره به خدمات ارزنده دولت در این شهرستان، خدمات رسانی به روستاها از جمله گازرسانی به روستاهای بالای 20 خانوار حتی در نقاط صفر مرزی، اتمام سد مخزنی عباس آباد، تکمیل تصفیه خانه فاضلاب شهر بانه و پایان عملیات ساخت بیمارستان 96 تختخوابی بانه را از مهمترین این اقدامات برشمرد و نیازهای حوزه راه و اشتغال را از مهمترین دغدغه های موجود در این شهرستان ذکر کرد.

 

بازدید [ 243 ]
برچسب ها