اخبار

فرمانداری بانه

فرماندار بانه در دومین جلسه شورای اداری شهرستان:

در سالجاری، توجه به زیرساخت های عمرانی و رفاهی به ویژه بهسازی و آسفالت راه های بین شهری و روستایی، آب و فاضلاب، بهداشت و فضاهای آموزشی از اولویت های دولت در منطقه است
فرماندار بانه در دومین جلسه شورای اداری شهرستان:

دومین جلسه شورای اداری شهرستان بانه با حضور امام جمعه بانه و نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
امام جمعه بانه در دومین نشست اعضای شورای اداری شهرستان بانه با اشاره به تعبیر زیبای رهبر معظم انقلاب در نامگذاری استان کردستان به عنوان استانی فرهنگی، هرگونه غبار بر سیمای فرهنگی و اجتماعی این دیار را دور از شأن و کرامت مردم مهرورز کردستان توصیف کرد.
حاج ماموستا عبداله حیدری با اشاره به رهنمود مقام معظم رهبری، تولید و اشتغال را دو اصل مهم در ثبات و آرامش جامعه ذکر کرد و از مسؤلان خواست به خدمات رسانی به محله های حاشیه ای شهرها، توسعه کشاورزی و اشتغال روستایی اهتمام بیشتری نمایند.
نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی نیز در دومین جلسه شورای اداری شهرستان بانه ، با تبریک فرا رسیدن «ماه مهر» زمان بازگشایی مدارس و دانشگاه ها، از تلاش های مجدانه دانش آموزان و معلمان بانه ای برای کسب رتبه های برتر و پذیرش در رشته ها و دانشگاه های معتبر کشور قدردانی کرد.
محسن بیگلری بانه را ویترین کردستان و نگین غرب کشور توصیف کرد و گفت: «رونق تجاری و امنیت و آرامش پایدار حاکم بر منطقه، موجب دیدگاه مثبت و روی آوردن انبوه هموطنان به کردستان و شهرستان بانه شده است».
مهندس بیگلری از آغاز قریب الوقوع ایجاد منطقه ویژه اقتصادی بانه خبر داد و از دولت و سرمایه گذاران خواست از این فرصت برای رونق شهرستان بانه و ارتقای معیشت مرزنشینان بانه ای بهره گیرند.
فرماندار شهرستان بانه در نشست اعضای شورای اداری این شهرستان، مردم داری و خدمت واقعی را التزام به قانون و خدمتگزاری صادقانه و برعهده گرفتن مسؤلیت اقدامات از سوی مدیران ذکر کرد.
محمد فلاحی نقش کشاورزی و صنایع دستی را در توسعه شهرستان بانه یادآور شد و از اقدامات و برنامه ریزی های انجام شده از جمله تشکیل و فعال نمودن ستاد توسعه کشاورزی شهرستان، تشکیل ستاد رفع تداخل اراضی ملی و کشاورزی، جشنواره بز مرخز، احیای صنایع دستی و شالبافی شهر آرمرده و اعطای تسهیلات بانکی بدون بهره به فعالان کشاورزی و صنایع دستی نام برد.
فرماندار بانه از ائمه جمعه و جماعات خواست از طریق تریبون های نماز جمعه در زمینه جذب سرمایه گذاران و تشویق آنان به توسعه و ایجاد اشتغال و تولید در زمینه های کشاورزی، صنایع دستی، تجارت و صنعت یاریگر دستگاه های اجرایی باشند.
فلاحی در ادامه فضا سازی های اخیر  را ناشی از مبارزه با اقدامات یک سری افراد سودجو، فرصت طلب و رانت خوار که با شفاف سازی  منافع آنان به خطر افتاده است توصیف نمود.
وی با اشاره به اعتبارات 25 میلیارد تومانی شهرستان بانه در سالجاری، توجه به زیرساخت های عمرانی و رفاهی به ویژه بهسازی و آسفالت راه های بین شهری و روستایی، آب و فاضلاب، بهداشت و فضاهای آموزشی را از اولویت های دولت در منطقه برشمرد.

 

بازدید [ 682 ]
برچسب ها