اخبار

فرمانداری بانه

فرماندار شهرستان بانه: اختصاص بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی به شهرستان بانه در سال جاری

فرماندار و رئیس شورای کشاورزی شهرستان بانه گفت: امسال بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی به شهرستان بانه اختصاص یافته که بخش قابل توجهی از آن در زمینه توسعه کشاورزی و رونق صنایع وابسته، به متقاضیان واگذار می شود.
فرماندار شهرستان بانه: اختصاص بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی به شهرستان بانه در سال جاری

محمد فلاحی روز گذشته در اولین نشست اعضای شورای کشاورزی شهرستان بانه با اعلام این خبر گفت: در راستای توسعه کشاورزی و رفع موانع این بخش، در سال گذشته بالغ بر ۱ هزار هکتار از اراضی ملی و کشاورزی رفع تداخل و ۳۷ هکتار اراضی شیبدار این شهرستان به منظور احداث باغات به متقاضیان واگذار شد.
فلاحی با اشاره به آمادگی این شهرستان برای احداث مراکز عرضه محصولات کشاورزی با همکاری شهرداری ها، از عملکرد کارشناسان کشاورزی در زمینه اصلاح ذهنیت های سنتی به کشاورزی و کم توجهی به ظرفیت های شهرستان بانه در این زمینه انتقاد کرد.
رئیس شورای کشاورزی شهرستان بانه تجاری کردن کشاورزی با تولید ارقام با کیفیت و پربازده، توجه به کشاورزی پیشرفته و مکانیزه، اجرای طرح های گلخانه ای و فعال شدن اتحادیه های کشاورزی و روستایی را از مهم ترین ضرورت های پیش روی کشاورزی در بانه ذکر کرد.
در این نشست مهندس شریفی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بانه هم گزارش مفصلی از وضعیت کشاورزی این شهرستان و برنامه های پیش رو برای سال زراعی جاری در همه زمینه ها ارائه کرد.
در ادامه عبداله فرجی، رئیس نظام صنفی کشاورزی استان کردستان و شهرستان بانه هم خواستار تسهیل در پرداخت و تضمین وام های اشتغالزایی در بخش کشاورزی شد.
در این جلسه عنوان شد که در سال گذشته بالغ بر ۳۱۰ میلیارد ریال تسهیلات کم بهره در زمینه اشتغال پایدار روستایی به ویژه بخش کشاورزی در بانه پرداخت شده است.

 

بازدید [ 434 ]
برچسب ها