اخبار

فرمانداری بانه

فرماندار شهرستان بانه با محکوم کردن اقدام نابخردانه ترامپ، این دسیسه را از پیش انجام شده و با همدستی سران سعودی خواند.

فرماندار شهرستان بانه گفت: شکست سنگین جریان تکفیری داعش در عراق و سوریه که توسط جبهه مقاومت اسلامی و با همکاری جمهوری اسلامی ایران در زمینه مبارزه با تروریست صورت گرفت، موجب دسیسه جدید دشمنان مبنی بر اعلام قدس شریف به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی شد.
فرماندار شهرستان بانه با محکوم کردن اقدام نابخردانه ترامپ، این دسیسه را از پیش انجام شده و با همدستی سران سعودی خواند.

محمد فلاحی که پیش از خطبه های نماز جمعه امروز بانه سخن می گفت، در جمع نمازگزاران تاکید کرد: عربستان منشا بیشتر حرکت های تکفیری و شکل گیری گروه های تندرو در منطقه است.
وی اقدام نابخردانه رئیس جمهور آمریکا و برانگیختن احساسات دوباره ملت های مسلمان را به شدت محکوم و خاطر نشان کرد: اطمینان دارم با حضور گسترده و واکنش قاطع همه مسلمانان آزاده جهان، این اقدام نسنجیده و تنفرانگیز هم با شکست مواجه خواهد شد.
فرماندار شهرستان بانه در بخش دیگری از سخنان امروز خود، با تبریک مجدد میلاد پیامبر نور و رحمت، حضرت ختمی مرتبت -محمد مصطفی (ص)-، از تلاش های نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی به خاطر دعوت از رئیس و اعضای کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی برای حضور در شهرستان بانه قدردانی کرد و جلب نظر مساعد آنان در راستای کمک به تصویب منطقه آزاد تجاری و همچنین پیگیری اختصاص اعتبارات ویژه برای زیرساخت های حوزه راه را از مهمترین دستاوردهای سفر اعضای کمیسیون یاد شده به این شهرستان ذکر کرد.
وی با اشاره به اختصاص 90 میلیارد ریال اعتبار برای آماده سازی منطقه ویژه اقتصادی شهرستان بانه، بار دیگر از سرمایه گذاران خواست از این فرصت برای تولید و اشتغال زایی در شهرستان استفاده کنند و از معافیت های ارزشمند مالیاتی و گمرکی این طرح مهم برخوردار شوند.
فرماندار بانه در ادامه به وضعیت تامین آب آشامیدنی شهر بانه اشاره کرد و گفت: به منظور جبران کاهش ذخیره آب در پشت سد بانه، در اوایل پاییز امسال آب سد عباس آباد به صورت اضطراری به داخل شهر منتقل و وارد شبکه اصلی شهر بانه شد و تلاش می شود از این پس به صورت همزمان از آب ذخیره هر دو سد بانه و عباس آباد برای تامین آب مصرفی شهر بانه استفاده شود تا مشکلی در زمینه تامین آب مورد نیاز شهروندان نداشته باشیم.
فلاحی تجارت، تولید و صنعت را 3 زمینه اصلی اشتغال در منطقه ذکر کرد و گفت: منطقه ویژه اقتصادی بانه بخشی از زیرساخت های لازم برای تولید، ایجاد اشتغال و توسعه تجارت را ایجاد خواهد کرد.
گسترش مبادلات مرزی و توسعه بازار بانه هم از دیگر زمینه هایی بود که فرماندار بانه در راستای توسعه صنعتی، گردشگری و بخش کشاورزی شهرستان به آن پرداخت.   
فرماندار شهرستان بانه با اشاره به اختصاص 385 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال فراگیر با یارانه 7 درصد و همچنین آمادگی پرداخت تسهیلات توسعه اشتغال روستایی و مشاغل خانگی، توسعه بخش کشاورزی را یادآور شد و گفت: روستاهای ما با پرداختن به تولیدات کشاورزی، به پویایی و توسعه دست پیدا می کنند.
وی با اشاره به جشنواره ها و اقدامات فرهنگی پیش رو، یازدهمین جشنواره سراسری داستان نویسان در بانه با حضور مهمانانی از سراسر کشور در هفته آینده را رویدادی مهم در این زمینه ذکر کرد.
وی به زلزله های اخیر در استان کرمانشاه و بخش هایی از استان کردستان هم اشاره کرد و از شهروندان خواست از ساخت و ساز بدون مجوز و بدون رعایت اصول فنی و مقاوم در برابر زلزله خودداری کنند.
محمد فلاحی در پایان بار دیگر از همت بلند مردم خیر و نیکوکار شهرستان بانه در زمینه جمع آوری و ارسال کمک های خداپسندانه به زلزله زدگان استان کرمانشاه به گرمی قدردانی کرد.

 

بازدید [ 628 ]
برچسب ها