اخبار بخشداری ها

فرمانداری بانه

فرماندار شهرستان بانه بر رونق و پویایی صنایع دستی و شالبافی شهر آرمرده تاکید کرد.

محمد فلاحی در بازدید از نمایشگاه صنایع دستی و جشنواره بومی و محلی شهر آرمرده، توسعه صنایع دستی به ویژه شالبافی را از گام های مهم پیش رو برای رونق اقتصادی و اشتغال روستایی برشمرد.
فرماندار شهرستان بانه بر رونق و پویایی صنایع دستی و شالبافی شهر آرمرده تاکید کرد.

فلاحی گفت: در سال گذشته ۲۷ فقره وام کم بهره از محل تسهیلات صندوق کارآفرینی امید به منظور ایجاد و توسعه کارگاه های شالبافی شهر آرمرده پرداخت شده است.
وی تصریح کرد: در سال ۹۷ هم پرداخت تسهیلات کم بهره به منظور ایجاد اشتغال و افزایش تولید صنایع دستی شالبافی به عنوان یکی از ظرفیت های مهم اقتصادی و تولیدی بخش آرمرده در زمینه ایجاد کارگاه های شالبافی، خرید و پرورش بز مرخز، حفر چاه های تامین آب و احداث جایگاه های پرورش بز مرخز ادامه خواهد داشت.
محمد فلاحی در این بازدید با اشاره به اهمیت این نمایشگاه در معرفی صنایع دستی شالبافی و تولید کلاش و پستک به سایر هموطنان و گردشگران، رونق، افزایش تولید، بازاریابی و یافتن فرصت های عرضه شال را اهداف این طرح برشمرد.
فلاحی در ادامه از آمادگی موجود برای احداث شهرک های صنعتی متناسب با صنایع روستایی به شرط تامین ۵ هکتار زمین مناسب خبر داد و گفت: با توجه به ظرفیت های موجود در بخش آرمرده، به کمک علاقمندان و مشارکت مردم، مصمم هستیم از این فرصت برای رونق و پویایی بیشتر شالبافی بهره گیری کنیم.
فرماندار شهرستان بانه همچنین ضمن بازدید از ساختمان در حال احداث نمایشگاه دائمی صنایع دستی و شالبافی شهر آرمرده از بسته های حمایتی دولت در زمینه عمران و آبادانی بیشتر روستاهای پویا و فعال در زمینه تولید و ایجاد اشتغال خبر داد و افزود: روستاهایی که بیشترین فعالیت را در زمینه اشتغالزایی و تولیدات روستایی از جمله صنایع دستی داشته باشند، در اولویت اجرای طرح های عمرانی و خدماتی خواهند بود.

 

بازدید [ 1020 ]
برچسب ها