اخبار

فرماندار شهرستان بانه در دیدار با مدیرکل دفتر واردات گمرک کشور در بازارچه مرزی سیرانبند: زیرساخت های انتقال مبادلات بازارچه های موقت مرزی به این بازارچه فراهم شده است.

فرماندار شهرستان بانه گفت: کار ساماندهی مبادلات معابر مرزی این شهرستان از طریق بازارچه مرزی سیرانبند، در روزهای آینده آغاز خواهد شد.
فرماندار شهرستان بانه در دیدار با مدیرکل دفتر واردات گمرک کشور در بازارچه مرزی سیرانبند: زیرساخت های انتقال مبادلات بازارچه های موقت مرزی به این بازارچه فراهم شده است.

محمد فلاحی که در بازدید از بازارچه مرزی سیرانبند بانه و در جمع خبرنگاران رسانه ها سخن می گفت، با اشاره به حذف پدیده کولبری و شکل گیری فعالیت های مرزی در قالب پیله وری گفت: به زودی تمام مبادلات از معابر موقت مرزی «گله سوره» و «هنگه ژال» در شهرستان بانه، به بازارچه سیرانبند این شهرستان منتقل می شود.
وی افزود: از چند ماه قبل مقدمات لازم برای اجرای این طرح را در شهرستان بانه آغاز کرده ایم و امروز تقریباً تمام پیش نیاز ها و زیرساخت های لازم فراهم شده است که هیأت اعزامی گمرک کشور هم آن را تأیید کرده اند.
فلاحی با اشاره به سرشماری و پالایش جمعیتی مرزنشینان بانه ای گفت: ساکنان روستاهای تا عمق 20 کیلومتری شهرستان که تقریباً ساکنان تمام روستاهای این شهرستان با بیش از 10 هزار سرپرست خانوار را شامل می شود، از مزایای طرح ساماندهی مرزی برخوردار می شوند و این به معنای آن است که هر خانوار مرزنشین، در ماه تا سقف 500 هزار تومان از تخفیفات گمرکی برخوردار خواهند شد.
فرماندار شهرستان بانه با بیان اینکه طرح ساماندهی مبادلات مرزی بر اساس دستورالعمل هیأت وزیران مصوب مرداد ماه سالجاری اجرا می شود، از صاحبان کالا و بار خواست با توجه به بسته شدن بازارچه های موقت مرزی گله سوره و هنگه ژال در روزهای آینده، از این پس کالاهای خود را از گمرکات جنوبی کشور به شیوه ترانزیت داخلی، مستقیماً به بازارچه مرزی سیرانبند بانه هدایت و با استفاده از کارت الکترونیک مرزنشینان، از طریق این بازارچه واردات را انجام دهند.  
فلاحی در ادامه با اشاره به اطلاع رسانی و آگاهی رسانی صورت گرفته در این زمینه، اضافه کرد: جلسات و نشست های متعدد و مفصلی توسط بخشداری ها با ساکنان روستاها برگزار شده و جزئیات اجرای این طرح به خوبی اطلاع رسانی شده است، از طریق تریبون نماز جمعه بانه هم این اقدام صورت گرفته و در آغاز هفته آینده هم با صاحبان بار و کالا هم نشست جداگانه ای پیرامون این امر برگزار خواهیم کرد.

 

بازدید [ 139 ]
برچسب ها