اخبار

فرمانداری بانه

فرماندار شهرستان بانه: در طرح مبادلات مرزی پیله وری، همه مطالبات قانونی بازاریان در زمین تسهیل در مبادلات، کاهش هزینه ها و تخفیفات بیشتر را مرحله به مرحله پیگیری خواهیم کرد.

فرماندار شهرستان بانه: در طرح مبادلات مرزی پیله وری، همه مطالبات قانونی بازاریان در زمین تسهیل در مبادلات، کاهش هزینه ها و تخفیفات بیشتر را مرحله به مرحله پیگیری خواهیم کرد.

محمد فلاحی در نشستی با روسا و نمایندگان اتحادیه های صنفی و اتاق اصناف شهرستان بانه که با حضور رئیس و کارشناسان اداره صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، با اشاره به برگزاری ۱۸ جلسه هم اندیشی و توجیهی با بازاریان بانه ای در ۳ ماه گذشته، هدف نهایی از پیگیری های مسولان و بازاریان در تمام این مراحل را ورود کالاهای با کیفیت و دارای اصالت، با قیمتی پایین تر از سایر مناطق مرزی کشور است.
محمد فلاحی اضافه کرد: افرادی هم که در آنسوی مرز دلسوز مردم بانه شده اند، در زمان فعالیت معابر موقت کولبری، این طرح را اهانت به مردم تلقی می کردند، اما اکنون که دولت در صدد اجرای ساماندهی مبادلات به شیوه پیله وری و ارتقای شان و کرامت مرزنشینان برآمده، خواهان احیای کولبری هستند؛ آشکار است که اظهارات اخیر آنها با آنچه در گذشته می گفتند در تضاد است؛ در واقع قصد این افراد نه دوستی، بلکه تنها تخریب و آشوب در این شهرستان است؛ ما خودمان مشکلات مردم را درک می کنیم و قطعاً دنبال حل آنها خواهیم بود.
فرماندار بانه افزود: ما هم معتقدیم از فردای بسته شدن معابر موقت مرزی، باید طرح جایگزین آن معرفی می شد، اما این طرح با مشکلات نرم افزاری و تخفیفات گمرکی همراه بود؛ که به طور جدی پیگیر حل آنها هستیم.
فلاحی یادآوری کرد: وضعیت اقتصادی و رشد و توسعه بیشتر در بانه نیازمند یک عزم جدی است و ما مطالبات بازاریان و فعالان اقتصادی را مرحله به مرحله پیگیری می کنیم و البته نیازمند صبر و متانت بازاریان هستیم؛ معافیت کامل مالیاتی، حذف ثبت سفارش و کارت بازرگانی از اولین مزایای طرح پیله وری است و ما خواهان مزایای دیگر از جمله تخفیفات گمرکی بیشتر هستیم که امیدواریم در هفته آینده به طور کامل تعیین تکلیف شود.
در این نشست که صبح امروز و در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان بانه برگزار شد، فرماندار بانه از منطقه ویژه اقتصادی و شهرک صنعتی بانه به عنوان ۲ ظرفیت مهم اقتصادی و توسعه تجاری منطقه نام برد و از سرمایه گزاران خواست برای بهره گیری از این پتانسیل ها شتاب کنند.
وی همچنین با قدردانی از پیگیری های نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی برای حل مشکلات مرز، به سفر استاندار کردستان در تعطیلات نوروز و بازدید از وضعیت این شهرستان اشاره کرد و گفت: در میان ۴ استان مرزی مشمول طرح مبادلات مرزی پیله وری، کردستان تنها استان بود که در نوروز امسال ورود کالاهای بازاریان که در آنسوی مرز بود، از طریق بازارچه سیرانبند بانه به مدت ۱۱ روز تمدید شد.
محمد فلاحی در پایان اطمینان داد که مشکلات مرتبط با مرز و نارسایی های طرح مبادلات مرزی با پیگیری های جدی استاندار کردستان، نماینده مردم سقز و بانه در مجلس، جلسات و نشست های متعدد با اصناف، بازاریان، صاحبان بار و کارشناسان و همچنین همکاری و تعامل بازاریان، به تدریج حل خواهد شد.

بازدید [ 142 ]
برچسب ها