اخبار

فرمانداری بانه

فرماندار شهرستان بانه در پیامی از متانت و تعامل مردم و معتمدین این شهرستان در روزهای اخیر، قدردانی کرد

فرماندار شهرستان بانه در پیامی از متانت و تعامل مردم و معتمدین این شهرستان در روزهای اخیر، قدردانی کرد

متن پیام محمد فلاحی خطاب به مردم مهرورز بانه به این شرح است:

اهالی شریف و بزرگوار شهرستان بانه؛
 بر کسی پوشیده نیست که رونق اقتصادی و توسعه نسبی به وجود آمده در چند سال اخیر در این شهرستان، حاصل همکاری و همراهی مردم و دولت، و اعتماد به وجود آمده میان آنان و مسؤلان بوده که هیچ گاه خوشایند کسانی که با مردم بیگانه بوده اند، نبوده و نخواهد بود.
از این رو با سوء استفاده از هر فرصتی برآنند که گله مندی به حق مردم صبور و متعهد از برخی کمبودها و کاستی های موجود را با اغراض و اهداف سوء خود همسو کنند تا بتوانند با بزرگنمایی آن به گمان باطل خود تعامل و اعتماد به وجود آمده را دچار خلل نموده و فرصت به وجود آمده برای رفاه، آسایش و آبادانی را از مردم سلب نمایند.

 مردم بزرگوار بانه؛
 آنچه در سه روز اخیر بر شهر بانه گذشت و تعطیلی بخشی از پاساژها و مغازه ها، بدون شک حاصل هجوم سنگین تبلیغاتی رسانه ها و تریبون های فعال در آنسوی مرز بود که با خرج هزینه های هنگفت در صدد ایجاد آشوب بودند، اما خوشبختانه با همراهی مردم هوشیار و آگاه بانه مواجه نشد و آنچه را که در روزهای گذشته شاهد بودیم، تنها نگرانی مردم و دغدغه آنان برای اشتغال و تامین معیشت بود که از ماه ها قبل و به دنبال تصمیم دولت خدمتگزار مبنی بر ساماندهی و قانونمند نمودن مرزها و ایجاد معابر رسمی و قانونی برای اشتغال مرزنشینان، مورد اهتمام مسؤلان شهرستان و استان به ویژه استاندار محترم کردستان و نماینده دلسوز مردم شریف شهرستان های سقز و بانه در مجلس بوده و انجام و اجرای آن مستلزم کار کارشناسی و سپری نمودن مراحل قانونی است و سوابق آن موجود و قابل استناد است.
آنچه مبرهن است و توجه همشهریان را باید به آن جلب نمایم عزم جدی و خلل ناپذیر دولت برای خدمت به همشهریان در راستای توسعه و آبادانی بیشتر شهرستان بانه است که با چنین اقدامات کم ارزش و سخیف رسانه های بیگانه دچار وقفه نخواهد شد.
با یاری و استعانت از ذات لایزال الهی علاوه بر افتتاح بازارچه سیرانبند برای اشتغال مرز نشینان در آینده ای نزدیک، طرح ایجاد منطقه آزاد تجاری بانه و مریوان در شرف پیگیری بوده و با حسن نیت موجود نزد نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی به حصول نتیجه مثبت خوشبین هستیم و جدیت دولت برای دستیابی به این مهم را نیز در اصرار در ارائه دو مرتبه این لایحه به مجلس مشاهده نموده ایم.
رسمی شدن مرز سیرانبند که از مطالبات اصلی مردم شهرستان است که به صورت جدی در دستور کار استاندار محترم بوده و اخیراً نیز هیأتی از دولت مرکزی عراق از این مرز بازدید نموده اند که امیدواریم منجر به موافقت دولت عراق شده و گره این کار از طرف آنان گشوده شود.
ایجاد منطقه ویژه اقتصادی بانه هم در شرف اجرا است که در صورت بهبود وضعیت آب و هوایی اجرای آن وارد فاز جدیدی می شود که با اتمام و بهره برداری از آن فضای کسب و کار و اشتغال پایدار در شهرستان به صورت چشمگیری بهبود خواهد یافت.
اختصاص چندها میلیارد تومان تسهیلات کم بهره به منظور ایجاد اشتغال به وبژه در روستاها و ده ها اقدام دیگر، بخشی از تلاش هایی است که دولت در راستای توسعه همه جانبه شهرستان بانه، مصمم به اجرای آن است و در این راه مردم را به همراهی و صبوری بیشتر فرا می خوانیم تا برآیند و نتیجه آن در مدت زمانی معقول و منطقی به ثمر بنشیند و مردم از منافع آن منتفع شوند.
در این راستا قطعاً نیازمند راهنمایی، نظارت، تذکر و نقد هستیم که در بهبود عملکردها مفید و مؤثر خواهد بود؛ اما آنچه نباید در این زمینه فراموش کرد و توجه به آن مهم است، تعهد و التزام به قانون و پرهیز از هرگونه اقدام احساسی است که نتیجه ای جز فرصت سوزی و فرسایش سرمایه های اجتماعی را به دنبال نخواهد داشت.

در پایان بر خود لازم می دانم از همراهی و تعامل سازنده مردم، معتمدین و متنفذین شهرستان با اینجانب و نهادهای امنیتی و انتظامی برای جلوگیری از وقوع هرگونه رخداد احتمالی و ناخواسته تشکر نمایم و از شهروندان درخواست می کنم ضمن خویشتن داری مطالبات خود را در چارجوب قانون پیگیری نمایند و اطمینان داشته باشید که در این راستا مسئولین ذیربط، مشتاقانه با مردم همراه خواهند بود.

محمد فلاحی
 فرماندار شهرستان بانه
۸ اسفند ۱۳۹۶

بازدید [ 488 ]
برچسب ها