اخبار

رئیس سازمان بازرسی کشور:

قوه قضاییه برای مبارزه با فساد به ویژه مفسدین اقتصادی در همه ابعاد و لایه ها مصمم و جدی است

قوه قضاییه برای مبارزه با فساد به ویژه مفسدین اقتصادی در همه ابعاد و لایه ها مصمم و جدی است

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: قوه قضاییه در رویکرد جدید خود مصمم به مبارزه با فساد در همه ابعاد و لایه‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی است و در این مسیر بدون هراس و گذاشت، با قاطعیت اقدام خواهد کرد.

 ناصر سراج در جلسه شورای اداری شهرستان بانه افزود: ریشه خیلی از مشکلات و نابسامانی های کنونی در جامعه، بیکاری و عدم اشتغال است و مسئولان باید برای رفع موانع اشتغال و زمینه امرار معاش، تولید و اشتغال پایدار تلاش جدی نمایند.

 سراج با بیان اینکه تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران موضوع تازه ای نیست، تصریح کرد: ایران اسلامی چهل سال است که در معرض تحریم‌های ظالمانه است، اما در شرایط کنونی تحریم ها شدیدتر از همیشه و نیازمند عزم ملی و حضور مردم و مسئولان در کنار همدیگر برای گذار از شرایط دشوار فعلی است.

 رئیس سازمان بازرسی کل کشور خاطرنشان کرد: تحریم کنندگان کنونی که به بهانه جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای، ناعادلانه ترین فشارهای اقتصادی را بر مردم ما روا می دارند، همان قدرت های سلطه طلب و زورگویی هستند که زمانی پیشرفته‌ترین و جدیدترین تجهیزات نظامی را به منظور سرکوب مردم بی دفاع میهنمان در اختیار دشمن بعث عراق می گذاشتند.

 ناصر سراج با اشاره به ضرورت وحدت و همدلی مسئولان و تلاش برای رفع مشکلات و فشارهای موجود تصریح کرد: همه مسئولان اعم از روسا و مدیران قوای مقننه، مجریه و قضائیه هم صدا و هم رای در کنار هم و در کنار مردم در مقابل دشمن ایستاده اند.

 رئیس سازمان بازرسی کل کشور در بخش پایانی سخنان خود با قدردانی از تلاش ها و اقدامات صورت گرفته در راستای توسعه شهرستان بانه توسط دستگاه‌های اجرایی، نظام قضایی، نیروهای نظامی و انتظامی، مرزبانان و مرزداران، پیرامون خواسته ها و مطالبات مردم بانه از جمله استقرار پزشکی قانونی در این شهرستان، پیگیری موانع و مشکلات مرتبط با مرز و تسهیل در امور زندگی مرزنشینان، افزایش نیروهای قضایی و قضات دادگستری به منظور کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌ها و ... قول مساعد داد.

سرپرست فرمانداری شهرستان بانه هم در این نشست با بیان اینکه از ۲۲۷ کیلومتر مرز مشترک استان کردستان با اقلیم کردستان عراق، ۸۴ کیلومتر آن در محدوده شهرستان بانه است، گفت: در حالیکه از شهرستان بانه در پایان جنگ تحمیلی، شهری ویران و خرابه بر جای مانده بود، اما با تلاش و اهتمام مردم و مسئولان در دوران سازندگی، سیمای آبادانی این شهر بانه را به مثابه نگین اقتصادی غرب کشور به ایران و جهان معرفی نمود.

 مهندس محمد امین زاده افزود: امروز شهرستان بانه جزو امن‌ترین مناطق استان و کشور است و این مهم تنها با مشارکت مردم و حضور آگاهانه روحانیان و نخبگان در میان مردم و در کنار مسئولان متعهد و خدمتگزار محقق شده است.

 امین زاده با اشاره به مصوبه انسداد مرزها در راستای ساماندهی مبادلات مرزی و ارتقای شان و کرامت مرزنشینان و حذف پدیده کولبری، مهمترین مطالبات و درخواست‌های کنونی مردم بانه را امکان مبادلات مرزی قانونمند با استفاده از کارت الکترونیک مرزنشینان، تردد انسانی از مرز سیرانبند، ایجاد اشتغال و توسعه تولید در منطقه ذکر کرد.

محسن بیگلری نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست با قدردانی از تلاش و اهتمام دستگاه قضایی در زمینه مقابله با فساد و تخلف، به بیان مهمترین خواسته ها و مطالبات مردم منطقه به ویژه با توجه به ظرفیت های مهم اقتصادی و منطقه ویژه اقتصادی بانه در راستای مبادلات مرزی و تردد مسافری از مرز سیرانبند، استقرار پزشکی قانونی در بانه، صیانت از کرامت کارمندان دلسوز و شریف ادارات در رسیدگی‌های قانونی، توجه بیشتر به اشتغال، کاهش فرآیند رسیدگی به تخلفات در مراجع قضایی شهرستان بانه و ... پرداخت.

 گفتنی است حاج ماموستا عبدالله حیدری امام جمعه شهر بانه، ماموستا عبدالرحمن صالحزاده امام جمعه شهر بانه و حاج ماموستا رحیم عباسی امام جمعه دهستان مرزی ابوالحسن هم در جلسه شورای اداری شهرستان بانه با بیان پیشینه های غنی فرهنگی، دینی، مهمان نوازی و اقتصادی مردم مرزنشین شهرستان بانه، به وابستگی معیشت مردم منطقه به مبادلات مرزی اشاره کردند و به منظور رفع مشکلات موجود از جمله بیکاری و توسعه نیافتگی زیرساخت های تولیدی، صنعتی و اقتصادی، خواستار اهتمام ویژه دولت و مسئولان برای ایجاد منطقه آزاد تجاری بانه با توجه به ظرفیت‌های مهم اقتصادی و تعاملات فرهنگی و قومی مردم بانه با اقلیم کردستان عراق شدند.

بازدید [ 122 ]
برچسب ها