اخبار

نماینده سقز و بانه در مجلس:

لایحه استخدام دهیاران به تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسیده است

لایحه استخدام دهیاران به تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسیده است

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه یک فوریتی استخدام دهیاران در مجلس تصویب شده و تا دو سال آینده اجرایی می شود

 

 محسن بیگلری مثل بیداری در همایش گرامیداشت چهاردهم تیرماه -روز شهرداری ها و دهیاری ها- با اشاره به نشست استانداران کردستان و سلیمانیه اقلیم کردستان عراق در ابتدای هفته جاری افزود: تردد مسافر از این مرز مهمترین و محوری‌ترین موضوع مورد بحث در این نشست بوده است و مقرر شد تا دو هفته آینده تعیین تکلیف شود.

 

 بیگلری خاطر نشان کرد: رسمی شدن مرز سیرانبند از توافقات روسای جمهور اسلامی ایران و عراق بوده و در مراودات و گسترش روابط اقتصادی، تجاری و فرهنگی دو طرف از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

 سرپرست فرمانداری شهرستان بانه هم در همایش تجلیل از شهرداران و دهیاران این شهرستان، با اشاره به اجرای ۲۸۰ طرح بزرگ و کوچک در سال گذشته در بانه، گفت:

  مهم‌ترین طرح‌های حوزه عمران روستایی شامل سنگ فرش و آسفالت معابر روستایی، هدایت آبهای سطحی و احداث دیوار حائل با همکاری دهیاری‌ها بوده است.

 محمد امین زاده افزود: هم اکنون ۱۰۰ درصد روستاهای بانه از نعمت برق و ۹۹ درصد از گاز شهری برخوردارند و در حال حاضر مهمترین نیازها و مطالبات روستاییان این شهرستان، برخورداری از اینترنت پرسرعت، هدایت فاضلاب‌های روستایی، ارتقای آنتن دهی تلفن همراه و احداث و بهسازی راه های روستایی است.

 امین‌زاده اشتغال و توسعه روستایی با تکیه بر رونق تولید را از دیگر برنامه‌های دولت در سال جاری ذکر و تصریح کرد: تجهیز ۲۳۰ هکتار از اراضی کشاورزی پایاب سد عباس آباد به سیستم های آبیاری نوین و بهره‌برداری از فاز اول منطقه ویژه اقتصادی با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال تا پایان تیرماه امسال، از مهم‌ترین طرح‌های تولیدی و اشتغال زایی در شهرستان بانه است.

 

بازدید [ 2178 ]
برچسب ها