اخبار

فرمانداری بانه

مدیر امور مناطق ویژه اقتصادی خبر داد:

تصویب لایحه افزایش مناطق آزاد تا ۱۵ خرداد؛
مدیر امور مناطق ویژه اقتصادی خبر داد:

جعفر آهنگران درباره دلیل طولانی شدن روند تصویب افزایش تعداد مناطق آزاد اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین دلایل طولانی شدن بحث تصویب اضافه شدن مناطق آزاد به ۷ منطقه آزاد موجود در کشورمان، موضوع تهیه نقشه این مناطق جدید بود.
وی افزود: مجلس بر تهیه نقشه‌های مناطق آزاد جدید بسیار تاکید دارد و نقشه‌ها باید براساس ضوابط هیات وزیران تهیه شود و منطبق با ضوابط مورد نظر اعضای کمیسیون اقتصادی باشد.
مدیر هماهنگی امور مناطق ویژه اقتصادی با بیان اینکه یکی از موضوعات مهم محدود بودن این مناطق است، ادامه داد: مساحت مناطق آزاد پیشنهادی باید کوچک و زیرساخت‌های اساسی در این مناطق باید وجود داشته باشد.
آهنگران با اشاره به موضوع دیگری که منجر به طولانی شدن روند تصویب مناطق آزاد جدید شده، گفت: همزمان با تصویب افزایش تعداد مناطق آزاد تعدادی قوانین هم باید به تصویب برسد که محدود بودن مساحت مناطق آزاد از جمله این قوانین است؛ بنابراین تصویب همین قوانین روند تصویب مناطق آزاد پیشنهادی در لایحه دولت در مجلس را طولانی کرده است.
این مقام مسئول از اضافه شدن منطقه قصرشیرین به ۷ منطقه آزاد پیشنهادی جدید خبر داد و گفت: ۷ منطقه جاسک، بوشهر، مهران، بانه و مریوان، اردبیل، اینچه برون و زابل از پیش به عنوان مناطق آزاد جدید به مجلس پیشنهاد شده بود که در مطالعات بعدی منطقه آزاد قصر شیرین به این ۷ منطقه پیشنهادی اضافه شد.
مدیر هماهنگی امور مناطق ویژه اقتصادی با اشاره به تاریخ تصویب لایحه افزایش ۸ منطقه به مناطق آزاد کشورمان گفت: در هفته آینده بحث بررسی این لایحه در کمیسیون اقتصادی به اتمام می‌رسد و پس از تصویب در کمیسیون اقتصادی، این لایحه در صحن علنی مجلس مطرح می‌شود و احتمالاً تا تاریخ ۱۵ خرداد، مجلس لایحه اضافه شدن ۸ منطقه آزاد جدید به مناطق آزاد موجود را تصویب می‌کند./ ایلنا

 

بازدید [ 470 ]
برچسب ها