اخبار

فرمانداری بانه

مراسم بهره برداری از طرح آبرسانی اضطراری شهر بانه

با حضور نماینده مجلس، فرماندار بانه، مدیرعامل آبفای شهری کردستان، مدیرکل بحران استانداری، رئیس شورا، شهردار و مسولان از طرح آبرسانی اضطراری شهر بانه بهره برداری به عمل آمد.
مراسم بهره برداری از طرح آبرسانی اضطراری شهر بانه

 

پیش از ظهر امروز با حضور فرماندار شهرستان بانه، مدیرکل بحران استانداری، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان کردستان، جمعی از روحانیان و معتمدین شهرستان بانه، بهره برداری از طرح بزرگ آبرسانی اضطراری شهر بانه آغاز شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان در آیین بهره برداری از این طرح مهم در محل تاسیسات تصفیه و انتقال آب شرب بانه گفت: عملیات اجرایی این طرح شامل احداث تصفیه خانه آب و احداث ایستگاه پمپاژ -هر دو به ظرفیت 250 لیتر بر ثانیه- و اجرای 6900 متر لوله گذاری با قطر 300 میلیمتر بوده است.
مهندس محمد حسین محمدی تصریح کرد با توجه به بحران کم آبی در شهر بانه و ضرورت تامین آب آشامیدنی مورد نیاز شهروندان، با پیگیری های موثر نماینده مردم سقز و بانه در مجلس و فرماندار بانه و همچنین تلاش شبانه روزی اکیپ های فنی شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان، این طرح در مدت تنها 3 ماه به اتمام رسیده است.
مهندس محمدی هزینه اجرای این طرح را بالغ بر 60 میلیارد ریال از محل اعتبارات طرح های عمرانی و منابع داخلی آب و فاضلاب شهری کردستان ذکر کرد و افزود: ظرفیت این طرح تصفیه و انتقال آب آشامیدنی بهداشتی برای 110 هزار نفر جمعیت شهر بانه است.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس: اعتبار لازم برای احداث دو سد چومان و کانی گویژان به منظور تامین آب آشامیدنی شهر بانه، در بودجه 97 قرار گرفت.

 

فرماندار بانه: با توجه به بحران کم آبی اخیر، بهره برداری از پروژه آبرسانی اضطراری شهر بانه، یکی از نگرانی های مهم مردم و مسولان را برطرف نمود.

بازدید [ 559 ]
برچسب ها