اخبار

فرمانداری بانه

مردم شهرهای مرزی بانه و مریوان در طول 400 سال سابقه مبادلات تجاری مرزی، همواره نیازهای اساسی خود را تأمین و تولیدات داخل را صادر کرده اند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری کردستان گفت: مردم بانه هموارت تهدیدات دشمنان را در این خطه خنثی کرده و این تهدیدات را به فرصت های ارزشمندی تبدیل کرده اند.
مردم شهرهای مرزی بانه و مریوان در طول 400 سال سابقه مبادلات تجاری مرزی، همواره نیازهای اساسی خود را تأمین و تولیدات داخل را صادر کرده اند.

دکتر حسین فیروزی در کمیته برنامه ریزی و توسعه شهرستان بانه با حضور رئیس و اعضای کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس افزود: مردم بانه با ایجاد منطقه آزاد تجاری می خواهند در آن سوی مرزها حضور و ظهور پیدا کنند، هم به اقتصاد میهنمان کمک کنند و هم از طریق صادرات به منظور مشارکت در بازسازی کشورهای مجاور، کالای ایرانی را در عراق و سوریه معرفی و عرضه کنند.
وی تصریح کرد: مسؤلیت مردم بانه در حال حاضر این است که بانه را بهتر از هرجای دیگر بسازند و در گذشته این توانایی را به اثبات رسانده اند و پیداست که مجلس شورای اسلامی هم برای توسعه کردستان و بانه از هیچ تلاشی فروگذار نمی کند.
فیروزی با بیان اینکه امروز مؤثرترین نمایندگان مجلس در کردستان حضور پیدا کرده اند، توسعه و توازن منطقه ای را با کمک های فنی و اعتباری نمایندگان در قالب برنامه سوم توسعه میسر دانست و از علاقمندی اعضای کمیسیون برنامه و بودجه به حل مشکل بیکاری، رونق بیشتر منطقه و تحقق مناطق آزاد تجاری در کردستان به گرمی قدردانی کرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری کردستان در ادامه به بمباران شیمیایی روستاهای شهرستان بانه در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: اولین بمباران شیمیایی صدام که از دید جهانیان پنهان ماند، در شهرستان بانه و در روستای «باینجان» بود.
دکتر فیروزی بانه را شهر خون و مقاومت و مرزنشینان بانه ای را تأمین کننده امنیت و مرزداری از فرهنگ و آیین و اصالت ایرانی و اسلامی ذکر کرد و تاریخ مرزداری، شرافت و کرامت مردم بانه را در ورای عظمت نام ایران ، جاودانه توصیف کرد.

 

بازدید [ 127 ]
برچسب ها