اخبار بخشداری ها

فرمانداری بانه

مسابقات بومی-محلی «گوره وی بازی (جوراب بازی)» جام نوروز ۹۷ در شهر آرمرده با معرفی تیم های برتر به کار خود پایان داد.

مسابقات بومی-محلی «گوره وی بازی (جوراب بازی)» جام نوروز ۹۷ در شهر آرمرده با معرفی تیم های برتر به کار خود پایان داد.

در این مسابقات ۹۶ نفر در قالب ۲۴ تیم ۴ نفره شامل ۵ تیم از شهرستان سقز، ۳ تیم از شهر ربط از توابع سردشت، ۱۰ تیم از شهر بانه و ۶ تیم از شهر آرمرده حضور داشتند و به مدت ۳ روز با هم به رقابت پرداختند.
در پایان این مسابقات که از ۲۳ تا ۲۵ اسفند ماه جاری و در میان استقبال گرم علاقمندان، در سالن ورزشی شهر آرمرده برگزار شد، تیم های «که رووله/karoula/» به سرپرستی هادی محمودپور از شهر آرمرده، «آربابا» به سرپرستی حسین کریمی از شهر بانه و «سورکیو/sourkew/» به سرپرستی نجم الدین امینی از شهر آرمرده عناوین اول تا سوم را از آن خود کردند.
در مراسم پایانی این رقابت ها که شامگاه گذشته با حضور بخشدار آرمرده، اعضای شورای اسلامی شهر آرمرده و شمار زیادی از علاقمندان این رشته مفرح برگزار شد، به اعضای تیم های برتر لوح یادبود و شال محلی آرمرده (لباس مردانه اصیل مناطق کردنشین) اهدا شد.
رقابت های جوراب بازی جام نوروز ۹۷ در شهر آرمرده به همت انجمن جوراب بازی این شهر و با همکاری بخشداری آرمرده، شورای اسلامی و شهرداری آرمرده و هیأت بازی های بومی و محلی اداره ورزش و جوانان شهرستان بانه برگزار شد و برنامه های دیگری از جمله «دومینو» و «فه لای بی ده نگ» هم از بازی های جنبی این مسابقات بود.

 

بازدید [ 580 ]
برچسب ها