اخبار

فرمانداری بانه

مهرورزی، مهمان نوازی، امانت داری و اخلاق زیبای اسلامی و ایرانی، مرزنشینان بانه ای را به عنوان ویترین کردستان و نگین غرب کشور معرفی نموده است.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی، در دیدار دوره ای خود با مردم بانه، پیش از خطبه های نماز جمعه امروز، گفت: «امروز شهر بانه با 158 هزار نفر جمعیت، بیش از 100 پاساژ و مجتمع تجاری و بالغ بر 10 هزار بازاری و مغازه دار، نمونه و تجلی بارز اخلاق و مهمان نوازی زاگرس نشینان غرب کشور است».
مهرورزی، مهمان نوازی، امانت داری و اخلاق زیبای اسلامی و ایرانی، مرزنشینان بانه ای را به عنوان ویترین کردستان و نگین غرب کشور معرفی نموده است.

مهندس محسن بیگلری با قدردانی از همت والا و کم نظیر مردم نوع دوست و مسؤلان دلسوز و زحمات امدادگران جمعیت هلال احمر بانه در روزهای اخیر، کمک های چند میلیاردی و ارسال صدها دستگاه تریلر، کامیون، کامیونت و وانت حامل کمک های خودجوش مردم و ادارات را نسبت به جمعیت این شهرستان، در میان شهرهای اطراف و حتی در سطح استان در جایگاه برتر توصیف کرد.
بیگلری ابراز امیدواری کرد با اشاره به درپیش بودن فصل سرما  و شرایط نامساعد جوی، کمک های مردم همچنان که تاکنون سرآمد بوده، از این به بعد هم تا رفع کامل شرایط بحرانی و اضطراری زلزله زدگان، با لحاظ نمودن اولویت نیازهای نقدی و غیر نقدی خسارت دیدگان، با جدیت ادامه داشته باشد.
وی همچنین با تسلیت سالگرد رحلت حضرت خاتم الأنبیاء -محمد مصطفی (ص)- و شهادت امام حسن مجتبی (ع)، فرا رسیدن هفته وقف را به واقفان خیراندیش شهرستان بانه تبریک گفت و از خدمات و اقدامات اداره اوقاف و امور خیریه این شهرستان در تحقق نیات واقعی واقفان و صیانت از موقوفات قدردانی کرد.
نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی در ادامه با ارائه گزارشی از مهم ترین پیگیری ها و طرح های عمرانی و خدماتی پیش رو در این شهرستان، از اتمام مطالعات و تهیه نقشه های مربوط به منطقه آزاد بانه خبر داد و گفت: «این طرح به زودی در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد و پیش از آن در سفر قریب الوقوع اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس به این شهرستان، تمامی زیرساخت ها و ظرفیت های موجود در شهرستان بانه توسط این کمیسیون بررسی خواهد شد».
وی با اشاره به آغاز آماده سازی منطقه ویژه اقتصادی بانه و اتمام آن تا پایان سال جاری، از مردم و سرمایه گذاران دعوت کرد برای رونق اقتصادی منطقه از طریق این فرصت ارزشمند و مزایای قانونی، معافیت های مالیاتی و گمرکی، امنیت سرمایه گذاری، بیمه و ...شتاب کنند.
مهندس بیگلری اختصاص 280 میلیار ریال برای جاده اصلی بانه-سقز در 4 نقطه از این مسیر، 20 میلیارد ریال برای ادامه پروژه جاده بانه-مریوان و 20 میلیارد ریال دیگر برای انتقال آب سد عباس آباد به شهر بانه را از مهمترین اقدامات انجام شده و در دست اجرا در این شهرستان برشمرد.
اتمام و بهره برداری از درمانگاه تأمین اجتماعی شهرستان بانه با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تجهیز بیمارستان 96 تختخوابی گلشهر با صرف 100 میلیارد ریال، احداث کلینیک تخصصی، جذب پزشکان متخصص، راه اندازی پزشکی قانونی و خرید چندین دستگاه آمبولانس و تجهیزات پیشرفته بیمارستانی جدید، از جمله موارد مورد اشاره نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی بود که به اتمام رسیده و یا در آینده نزدیک به منظور گسترش خدمات رسانی به مردم بانه به بهره برداری خواهد رسید.

 

بازدید [ 192 ]
برچسب ها