اخبار

فرمانداری بانه

نشست اعضای انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بانه با حضور نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی و مسولان استانی

در این نشست نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اهمیت کتاب و فرهنگ کتابخوانی در ارتقای دانش و آگاهی افراد جامعه، بر توسعه کتابخانه های عمومی در شهرها و روستاهای شهرستان بانه تأکید کرد.
نشست اعضای انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بانه با حضور نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی و مسولان استانی

مهندس محسن بیگلری خاطر نشان کرد در صورت وجود زمین و یا فضاهای مناسب برای تأسیس کتابخانه های عمومی در شهرها و روستاها، پیگیری اعتبارات لازم از طریق مسؤلان استانی و کشوری انجام خواهد شد.
محمد فلاحی فرماندار شهرستان بانه هم در این نشست بر ضرورت تشویق و ترغیب مردم به ویژه دانش آموزان به مطالعه کتاب و فرهنگ کتابخوانی تاکید کرد و از آموزش و پرورش خواست برای ترویج فرهنگ استفاده از کتاب در سنین کودکی و نوجوانی برنامه ریزی و پژوهش های لازم را به عمل آورد.
مدیرکل امور کتابخانه های عمومی استان کردستان هم در این نشست گفت: تنها 2 درصد از جمعیت 158 هزار نفری شهرستان بانه عضو فعال کتابخانه های عمومی این شهرستان هستند و این به دلیل کمبود کتابخانه های عمومی در شهر بانه و شهرهای تابعه این شهرستان است.
اسماعیل احمدی همچنین در رویکرد نوین نهاد کتابخانه های عمومی، آموزش و فعالیت های فرهنگی را از دیگر کارکردهای کتابخانه های عمومی در کنار نگهداری و عرضه کتب و منابع علمی ذکر کرد.
در این نشست نحوه تأمین و جذب منابع مالی کتابخانه های عمومی شهرستان بانه شامل نیم درصد از درآمد شهرداری ها، اعتبارات استانی و حق عضویت اعضای کتابخانه ها بررسی و بر جذب مشارکت مردم و خیرین در زمینه ایجاد و تجهیز کتابخانه های جدید به ویژه در روستاها تأکید شد.
گفتنی است هم اکنون در شهرستان بانه 5 کتابخانه عمومی شامل 2 کتابخانه در شهر بانه و 3 کتابخانه دیگر در شهرهای بویین، آرمرده و کانی سور با زیربنای مجموعاً 1480 متر مربع شامل 71 هزار جلد کتاب در 57 هزار عنوان وجود دارد و 2168 کتابخوان فعال در 5 ماهه نخست امسال، از امکانات این مراکز استفاده نموده اند.

 

بازدید [ 597 ]
برچسب ها