اخبار

فرمانداری بانه

نشست فرماندار شهرستان بانه با تعدادی از کسبه، بازاریان و مغازه داران بانه ای برای رفع مشکلات اقتصادی و مبادلات مرزی

فرماندار شهرستان بانه بر رفع مشکلات بازاریان و اجرای طرح مبادلات مرزی قانونمند در راستای تأمین منافع ساکنان این شهرستان تأکید کرد.
نشست فرماندار شهرستان بانه با تعدادی از کسبه، بازاریان و مغازه داران بانه ای برای رفع مشکلات اقتصادی و مبادلات مرزی

محمد فلاحی ظهر امروز در نشست با تعدادی از کسبه، بازاریان و مغازه داران بانه ای تصریح کرد: مسؤلان استانی و شهرستانی در حال پیگیری چارچوب های اجرایی طرح ساماندهی مبادلات مرزی به ویژه اخذ معافیت های گمرکی و مزایای بیشتر برای ساکنان این شهرستان هستند.
فلاحی خاطر نشان کرد: اجرای طرح مبادلات مرزی تأمین کننده منافع همه فعالان اقتصادی شامل صاحبان بار و کالا، بازاریان مغازه دار و ساکنان مناطق روستایی است و یکی از مهم ترین اهداف و رویکردهای اجرای این طرح، حذف کوله بری و ارتقای شأن و کرامت مرزنشینان و روستائیان است.
فرماندار شهرستان بانه در ادامه به پیگیری های استاندار کردستان و نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی پیرامون دیگر مزایای مرزی مبادلات پیله ورری با کارت الکترونیک از طریق بازارچه سیرانبند بانه اشاره کرد.
وی افزود: این مزایا تنها برای ساکنان این شهرستان است و از هرگونه خروج تجمیعی کالای وارداتی به شیوه کانتینری جلوگیری خواهد شد؛ به عبارت دیگر کالاهایی که از طریق پیله وری وارد می شود، تنها در بانه و به منظور رونق و پویایی بازار این شهرستان عرضه خواهد شد.
فرماندار بانه همچنین بازارچه سیرانبند را اولین بازارچه مرزی در کشور ذکر کرد که واردات کالاهای آنسوی مرز به مدت ۱۱ روز از طریق آن تمدید شد و در ایام تعطیلات نوروز امسال، رونق مضاعفی هم به بازار و هم به وضعیت معیشت مرزنشینان این شهرستان بخشید.
فلاحی در ادامه و با حضور بازاریان حاضر در جلسه، در تماسی تلفنی با مرادنیا استاندار کردستان، با اشاره به مطالبات کسبه و بازاریان، نتیجه آخرین پیگیری های انجام شده را جویا شد که استاندار کردستان با اعلام تصویب و قول مساعد مسؤلان وزارت کشور مبنی بر اخذ معافیت های گمرکی برای صاحبان کالا، از سفر به تهران در هفته جاری به منظور پیگیری های جدید در زمینه مراحل اجرای طرح مبادلات مرزی خبر داد.
فرماندار بانه با بیان اینکه رفع مشکلات بازاریان، دغدغه مشترک همه ماست، ابراز امیدواری کرد با برنامه ریزی های انجام شده و در چارچوب قوانین مربوط به مبادلات مرزی، شاهد واردات بیشتر کالا و رونق اقتصادی از طریق بازارچه سیرانبند باشیم.

 

بازدید [ 425 ]
برچسب ها