اخبار

فرمانداری بانه

نصب 4 دستگاه فیلتر سیار جدید به منظور تصفیه آب سد عباس آباد در بانه

فرماندار شهرستان بانه از روند نصب این تجهیزات در ایستگاه پمپاژ آب، واقع در شهر بویین، بازدید کرد.
نصب 4 دستگاه فیلتر سیار جدید به منظور تصفیه آب سد عباس آباد در بانه

رئیس اداره آب و فاضلاب شهری بانه در بازدید فرماندار این شهرستان از مراحل نصب تجهیزات و فیلترهای جدید در ایستگاه پمپاژ آب واقع در شهر بویین اظهار داشت: «به منظور تصفیه و افزایش حجم آب وارد شده به شبکه اصلی شهر بانه از سد عباس آباد، دیروز چهارشنبه دهم آبان، 4 دستگاه فیلتر جدید در ایستگاه پمپاژ شهر بویین نصب شد».

جلال صالحی گفت: «به منظور تأمین اضطراری آب ناشی از کمبود سد مخزنی بانه، چندی پیش با نصب 1 دستگاه فیلتر در مهر ماه، فرآیند تصفیه و ورود آب سد عباس آباد به شبکه اصلی آب آشامیدنی شهر بانه آغاز شد و هم اکنون 90 لیتر آب در ثانیه وارد شبکه می شود».
وی افزود: «با نصب 4 دستگاه فیلتر جدید تصفیه، حجم آب ورودی به شبکه اصلی شهر بانه در روزهای آتی به 130 لیتر در ثانیه می رسد».
صالحی خاطر نشان کرد: «با توجه به اینکه خط انتقال فعلی، بیش از این مقدار ظرفیت ندارد، با اجرای لوله گذاری جدید، در مجموع می توان ظرفیت آب آشامیدنی تصفیه شده ورودی به شبکه اصلی شهر بانه را تا 300 لیتر در ثانیه افزایش داد».
رئیس اداره آب و فاضلاب شهری بانه هزینه اجرای این پروژه را 40 میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: «25 میلیارد ریال آن به منظور خرید و حمل فیلترها، احداث فنداسیون و نصب آنها هزینه شده و 15 میلیارد ریال دیگر هم به منظور اجرای 6 کیلومتر لوله گذاری از ایستگاه شهر بویین تا منبع ذخیره عثمان آباد هزینه خواهد شد».
مهندس صالحی در ادامه با اشاره به اهمیت اجرای این طرح و ضرورت تأمین آب آشامیدنی مورد نیاز شهروندان که با برنامه ریزی و هماهنگی های ویژه ای در سطح مدیران رده بالای وزارت نیرو و همکاری بسیار خوب مسؤلان استانی صورت گرفت، از پیگیری های نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی و همچنین جدیت و پیگیری فرماندار شهرستان بانه در این زمینه، قدردانی کرد.
وی همچنین اضافه کرد: پروژه نصب 5 دستگاه فیلتر در ایستگاه پمپاژ شهر بویین، در واقع به منزله یک تصفیه خانه سیار اضطراری تلقی می شود که در کمتر از یک ماه و با هزینه ای اندک اجرا و بهره برداری شده است.

 

بازدید [ 929 ]
برچسب ها