اخبار

فرمانداری بانه

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی: به همت خیرین مدرسه ساز، تقریباً هر ماه یک مدرسه در شهرستان بانه ساخته می شود.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب گفت: «در 5 سال گذشته بیش از 50 مدرسه خیرساز در شهرستان بانه احداث شده است که این امر نشان دهنده روحیه بالای مشارکت و در عین حال اعتقادات و نیات خیراندیشانه مردم مهرورز این منطقه است».
نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی: به همت خیرین مدرسه ساز، تقریباً هر ماه یک مدرسه در شهرستان بانه ساخته می شود.

مهندس محسن بیگلری که در هفتمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان بانه سخن می گفت، افزود: «در حالیکه در دیگر شهرستان های استان، تعداد دانش آموزان به طور متوسط 10 برابر پرسنل آموزشی و فرهنگی است، در شهرستان بانه این نسبت 16 برابر است و این امر گویای کمبود نیروی آموزشی مورد نیاز است، اما جدیت، پشتکار و تلاش مضاعف مجموعه خانواده ها، مربیان و دانش آموزان در نیل به موفقیت های مهم علمی و تحصیلی، بر این مشکلات فایق آمده است».
فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان بانه هم در این نشست از اختصاص حدود 6 میلیارد ریال از اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای و طرح توازن منطقه ای به آموزش و پرورش این شهرستان خبر داد و گفت: «بیشترین آمار رشد جمعیت در استان کردستان مربوط به شهرستان بانه است و از این رو تلاش برای افزایش فضاهای آموزشی به کمک و مشارکت مردم به ویژه خیرین نیک اندیش، از برنامه های اولویت دار ما در زمینه توسعه فضاهای آموزشی در بانه است».
محمد فلاحی با قدردانی از تلاش ها و اقدامات آموزش و پرورش در عرصه های آموزشی، پرورشی و فرهنگی، تصریح کرد: «این نهاد، همواره با فعالیت های فرهنگی، در زمینه نهادینه کردن نظم و قانون در قالب برنامه های فرهنگی پیشگام بوده است».
وی تراکم زیاد جمعیت شهری و پراکندگی جمعیت روستایی را دو مشکل اساسی در زمینه تامین نیروی انسانی و فضاهای آموزشی در شهر و روستاهای بانه عنوان کرد و خواستار افزایش سرانه آموزشی این شهرستان، به ویژه جهت افزایش پوشش آموزشی در روستاها و مناطق کم جمعیت شد.
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان هم در این نشست با ابراز رضایت از عملکرد مجموعه آموزش و پرورش شهرستان بانه در دستیابی به اهداف و سیاست های آموزشی این نهاد، گفت: «در حال حاضر تنها منابع مالی آموزش و پرورش برای مدرسه سازی، اعتبارات ملی، استانی و مشارکت خیرین نیکوکار است».
رشید قربانی همچنین از استخدام 15 هزار نیروی فرهنگی در مقطع کاردانی ویژه استان ها و مناطق مرزی از جمله کردستان به منظور جبران بخشی از کمبود نیروی آموزشی این مناطق در آینده نزدیک خبر داد.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان بانه هم در این نشست از اهدای 30 هکتار زمین از سوی خیرین جهت احداث اردوگاه دانش آموزی در مسیر یادمان شهدای غریب سیرانبند خبر داد.
رضا خضری با اشاره به ظریب 8 دهم کلاس های درس در بانه، کمبود نیرو و کمبود فضاهای آموزشی را عمده ترین مشکلات حال حاضر در بانه عنوان کرد.
وی همچنین خواستار افزایش سهمیه بانه از میزان فارغ التحصیلان بومی دانشگاه فرهنگیان شد.

 

بازدید [ 557 ]
برچسب ها