اخبار

فرمانداری بانه

نویسنده جوان بانه ای، عجایب جنگ را منتشر کرد.

نویسنده جوان بانه ای، عجایب جنگ را منتشر کرد.

عجایب جنگ عنوان کتابی است که نویسنده آن از دیدگاهی نو و دریچه ای تازه رویدادها، واقعیت ها و شگفتی های 8 سال دفاع مقدس را به رشته تحریر درآورده و در آن به حوادث و وقایعی اشاره نموده که در دیگر آثار و کتاب ها، کمتر به آنها پرداخته شده است.
این اثر فاخر حاصل تلاش، تحقیق و تالیف "هیوا فرخ نیا" معلم و فرهنگی جوان بانه ای است که در عنوان کتاب نیز به نگرش نو و خلاقانه کتاب به حماسه ها، وقایع و رویدادهای دفاع مقدس اشاره کرده است.
وی تاکنون در زمینه های دیگری از جمله تاریخی، ادبی، داستانی، اخلاقی و دلنوشته نیز، به شیوه های زیبا و هنرمندانه قلم فرسایی کرده است.
عجایب جنگ دومین اثر منتشر شده از فرخ نیاست؛ پاییز 95 نیز کتاب "زن، جبهه و جنگ، ایثار و شهادت" توسط نشر صریر از این نویسنده پرانرژی بانه ای منتشر شد که در 242 صفحه، به بیان حقایق و ناگفته های حضور و اثرگذاری زنان و مادران به ویژه بانوان کردستان و بانه در لابه لای رویدادهای جنگ 8 ساله، و دفاع و همراهی آنان با مجاهدت های رزمندگان اسلام در نبرد با دشمن بعثی پرداخته است.
کتاب 4 جلدی "از کودتا تا انقلاب" (بیان دقیق رویدادهای تاریخی ایران و جهان از کودتای سوم اسفند 99 تا پیروزی انقلاب اسلامی ایران)، آشتی با حجاب، کتاب بتها، میوه های باغ مثنوی معنوی، زیباترین داستان های صمد بهرنگی، شیرین ترین داستان های فارسی و سرگیجه (مجموعه نوشته های روزانه نویسنده)، دیگر آثار و نوشته های فرخ نیاست که هنوز چاپ و منتشر نشده و به گفته وی حاصل بیش از 15 سال تلاش و مطالعه و تحقیق اوست.
هیوا فرخ نیا دارای بیش از 20 سال سابقه فعالیت و کارشناس فعلی امور شاهد و ایثارگران مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بانه است که در حال تالیف جلد دوم عجایب جنگ است و می گوید این مجموعه احتمالاً شامل 4 جلد خواهد بود.

 

 

بازدید [ 542 ]
برچسب ها