اخبار

فرمانداری بانه

همزمان با پنجمین روز از گرامیداشت هفته دولت

بهره برداری از طرح های عمرانی بخش مرکزی با حضور فرماندار شهرستان بانه
همزمان با پنجمین روز از گرامیداشت هفته دولت

 

بهره برداری از طرح توسعه مخزن آب آشامیدنی "شیوی ده" در بخش مرکزی بانه

عملیات اجرایی این طرح شامل احداث یک مخزن به ظرفیت ۲۰۰ متر مکعب و ۸۰۰ متر طول خط انتقال آب تا روستای قایی برد با اعتبار هزینه شده ۲ میلیارد ریال می باشد.
همچنین این طرح در واقع ادامه طرح تامین و انتقال آب مجتمع "شیوی ده" است که تاکنون ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و با اتمام آن اهالی ۲۱ روستا در بخش مرکزی شهرستان بانه با ۴۹۳۱ نفر جمعیت از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار خواهند شد.
عملیات اجرایی مجتمع شیوی ده شامل ۲ حلقه چاه تامین آب، ۴ دستگاه پمپاژ آب، ۲ ایستگاه بین راهی، ایجاد ۴۵ کیلومتر شبکه داخلی روستاها، ۴۸ کیلومتر خط انتقال آب و ۱۸ مخزن ذخیره آب به ظرفیت ۱۹۶۰ متر مکعب است و اعتبار این طرح آبرسانی ۵۳ میلیارد و ۹۶۰ میلیون ریال است.
 

بهره برداری از پروژه بتون ریزی معابر روستای کوپیچ علیا در بخش مرکزی

حجم عملیات این پروژه مجموعا" ۱۱ هزار متر مربع معابر روستای کوپیچ علیا می باشد که ۴۰۰۰ متر مربع در سالجاری و ۷۰۰۰ متر مربع نیز در سال ۹۵ اجرا شده است.
همچنین کل اعتبار پروژه ۲ میلیارد و ۱۹۰ میلیون ریال است، شامل: ۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال از اعتبارات دهیاری و۷۹۰ میلیون ریال خودیاری اهالی روستا می باشد.
شایان ذکر است روستای کوپیچ علیا در شمال غرب شهر بانه و در یک کیلومتری مسیر بانه - سردشت واقع شده و دارای ۲۱۰ خانوار با بیش از ۷۰۰ نفر جمعیت است.

 

افتتاح پروژه بهسازی و آسفالت جاده روستای "بنه خوی"

طول مسیر:  ۱۷۰۰ متر
عرض جاده:  ۵ متر
عملیات اجرایی: خاکبرداری، احداث ابنیه فنی، خاکریزی، دو لایه شن ریزی و آسفالت
اعتبار پروژه:  ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال

 

آغاز بهره برداری از "کارگاه تولید کابینت و محصولات ام دی اف" شرکت داوین چوب بابوس گستر
به مناسبت گرامیداشت هفته دولت؛

همزمان با پنجمین روز از گرامیداشت هفته دولت و با حضور فرماندار شهرستان بانه و معاون اداره کل صنعت، معدن و تجارت کردستان، بهره برداری از کارخانه تولید کابینت و محصولات ام دی اف در شهرک صنعتی بانه آغاز شد.
این کارگاه در زمینی به مساحت ۹۱۲ متر مربع احداث شده و شامل ۵ سالن ۱۸۲ متری است. برای اجرای این طرح بزرگ، ۱۶ میلیارد و ۵۳۰ میلیون ریال از محل آورده شخصی سرمایه گذار خصوصی هزینه شده است و اشتغالزایی این پروژه ۱۰ نفر و ظرفیت تولید سالانه آن ۱۵۰ تن کابینت و ۶۰۰۰ قطعه کتابخانه، کمد، قفسه و فایل نگهداری اشیاء است.
همچنین شرکت داوین چوب بابوس گستر بانه به مدیریت مسعود علی محمدی، سرمایه گذار کارآفرین بانه ای، در زمینه تولید کابینت، محصولات ام دی اف، برش، سی ان سی و حکاکی فعالیت می کند.

 

بازدید [ 116 ]
برچسب ها