اخبار

فرمانداری بانه

هم اکنون 30 پزشک متخصص در کلینیک ویژه تخصصی بیمارستان صلاح الدین ایوبی شهر بانه مشغول خدمات پزشکی هستند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بانه گفت: «در شهرستان بانه با 158 هزار نفر جمعیت، هم اکنون 30 پزشک متخصص و 19 پزشک عمومی فعالیت می کنند که نسبت به جمعیت این شهرستان و در مقایسه با سال های گذشته، شاخص مطلوبی تلقی می شود».
هم اکنون 30 پزشک متخصص در کلینیک ویژه تخصصی بیمارستان صلاح الدین ایوبی شهر بانه مشغول خدمات پزشکی هستند.

دکتر حامد منصوری افزود: «در شهرستان بانه از گذشته های دور در زمینه پزشکان متخصص با کمبود جدی مواجه بودیم و همین امر موجب سفرها و مراجعات مکرر شهروندان و ساکنان منطقه به شهرهای بزرگ با صرف هزینه ها و تحمل خطرات جاده ای و حوادث متعدد می شد».
وی با اشاره به اینکه نیاز به تکمیل کادر تخصصی پزشکی در چند سال اخیر با گردشگرپذیری و مهاجر پذیری شهر بانه بیش از پیش احساس می شد، گفت: «در آبان ماه امسال که زمان توزیع پزشکان متخصص در مناطق مختلف است، 5 نفر پزشک متخصص شامل متخصین مغز و اعصاب، قلب، جراعی عمومی، عفونی و ارتوپدی به این شهرستان جذب شده است».
دکتر منصوری اضافه کرد: «پیش تر نیز متخصصانی در زمینه های بیهوشی، بیماری های زنان، چشم، پوست، پاتولوژی، رادیولوژی و سونوگرافی و کودکان در بانه فعالیت داشته اند».
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بانه با اشاره به اینکه از 30 پزشک متخصص و 19 پزشک عمومی در بانه، 26 متخصص و 14 پزشک عمومی با بیمارستان صلاح الدین ایوبی و مراکز درمانی دولتی همکاری می کنند، گفت: «5 پزشک عمومی و 4 متخصص هم به شیوه خصوصی به شهروندان و بیماران، خدمات پزشکی ارائه می نمایند».
دکتر منصوری تصریح کرد: «با توجه به جمعیت قابل توجه شهرها و روستاهای تابعه این شهرستان،  در حال حاضر در 4 مرکز بهداشتی-درمانی شهر بانه، 3 مرکز بهداشتی در شهرهای آرمرده، بویین و کانی سور، و 5 مرکز روستایی شامل کوخان، سیاحومه، بوالحسن، شوی و عباس آباد، پزشک عمومی مستقر است».
وی همچنین گفت: «کلینیک ویژه تخصصی بیمارستان صلاح الدین ایوبی بانه هم در هفته دولت امسال به بهره برداری رسید و در زمینه های زنان و زایمان، کودکان و اطفال، جراحی، قلب و عروق، تست ورزش، مغز و اعصاب، روان پزشکی، داخلی و ارتوپدی ، آماده ارائه خدمات به شهروندان و ساکنان منطقه است».
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بانه با قدردانی از پیگیری نماینده مردم سقز و بانه در مجلس و عزم جدی فرماندار شهرستان بانه و رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان در زمینه جذب پزشکان متخصص و تکمیل کادر تخصصی مورد نیاز مردم این شهرستان، ابراز امیدواری کرد مجموعه پروژه های درمانی، بیمارستانی و درمانگاهی و برنامه های طرح تحول نظام سلامت، آینده ای بهتر با خدمات و امکانات پزشکی و درمانی مطلوب تر –آنگونه که شایسته مهرورزی مردم منطقه است- رقم بخورد.

 

بازدید [ 1640 ]
برچسب ها