اخبار

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه شورای اداری شهرستان بانه: علاوه بر بعد تجاری شهر بانه، باید با استفاده از ظرفیت های موجود، بعد گردشگری آن نیز ارتقا یابد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه شورای اداری شهرستان بانه: علاوه بر بعد تجاری شهر بانه، باید با استفاده از ظرفیت های موجود، بعد گردشگری آن نیز ارتقا یابد.

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه شورای اداری شهرستان بانه با اشاره به ظرفیت های فراوان مناطق کردنشین، استفاده از ایده های زیبای شهری در معماری پاساژها، توسعه صنایع دستی و خانگی، پوشاک و لباس، و صنایع کوچک را از مهمترین ظرفیت های شهرستان بانه برشمرد و خاطرنشان کرد دولت در چارچوب استفاده از این فرصت ها، حمایت و برنامه ریزی های لازم را به عمل می آورد.
وی همچنین مرزی بودن این شهرستان را مزیتی ارزنده برای رشد و توسعه آن توصیف کرد و با بیان اینکه مزیت های این مناطق با برنامه و سیاست گذاری مناسب، به جریان رشد و توسعه کشور پیوند زده خواهد شد، افزود: سال ۹۳ از رکودی که هشت سال بر کشور حاکم بود و با رشد منفی مواجه بودیم، خارج شدیم و امسال چهارمین سال متوالی است که خط رشد کشور در حال افزایش است.
وی با بیان اینکه در ۶ ماه اول امسال ۶ درصد رشد غیرنفتی در کشور داشتیم، اظهارداشت: وقتی خط رشد کشور سیر صعودی می‌یابد، استان‌هایی که زیرساخت‌های آن فراهم شده رشد پیدا می‌کند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: در برنامه اشتغال فراگیر و روستایی و طرح اشتغالی که در بودجه ۹۷ دیده شده، سهم استان‌ها براساس شاخص‌های نرخ بیکاری، تعداد بیکاران و معکوس درآمد مشخص شده است.
ربیعی با بیان اینکه نظام حمایت اجتماعی به سمت پیرامونی و حاشیه نشینی است و سازمان تامین اجتماعی این سیاست را دنبال خواهد کرد افزود: عمده ترین برنامه حمایت اجتماعی، زدودن فقر چندبعدی در حاشیه ها و پیرامون است.
وی با اشاره به دیدگاه های توسعه ای استاندار کردستان، خاطرنشان کرد تحولات خوب و مفیدی در آینده نزدیک در این استان روی خواهد داد و سهم قابل توجه استان کردستان در بودجه اشتغال، از جمله سیاست هایی است که  کاهش نابرابری را دنبال می‌کند.

 

بازدید [ 248 ]
برچسب ها