اخبار

چهل و نهمین دوره آزمون سراسری دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی همزمان با سراسر کشور در شهرستان بانه هم آغاز شد.

چهل و نهمین دوره آزمون سراسری دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی همزمان با سراسر کشور در شهرستان بانه هم آغاز شد.

  چهل و نهمین دوره آزمون سراسری دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی صبح امروز پنجشنبه سیزدهم تیر ماه همزمان با سراسر کشور در شهرستان بانه هم آغاز شد و در مجموع ۲۱۱۴ داوطلب در این آزمون شرکت می کنند.

از این تعداد داوطلب ۱۲۸ نفر در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، ۵۱۵ نفر در گروه علوم انسانی، ۱۵۳ نفر در گروه هنر، ۹۶۱ نفر در گروه علوم تجربی و ۳۵۷ نفر هم در گروه زبان های خارجی به رقابت می پردازند.

آزمون بانوان داوطلب در گروه های آزمایشی علوم تجربی و علوم انسانی در سالن ورزشی ۹ دی واقع در بلوار بلال حبشی غربی، آزمون بانوان در گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، هنر و زبان های خارجی و آزمون سراسری آقایان در تمامی گروه ها در دانشگاه پیام نور به نشانی انتهای بلوار سردشت برگزار می‌شود.

 از مجموع ۲۱۱۴ داوطلب شرکت کننده در آزمون سراسری سال ۹۸ در شهرستان بانه ۱۰۶۷ نفر شامل ۲۸ نفر در گروه علوم ریاضی و فنی، ۲۹۷ نفر در گروه علوم انسانی، ۷۹ نفر در گروه هنر، ۴۸۲ نفر در گروه علوم تجربی و ۱۸۱ نفر در گروه زبان های خارجی زن هستند.

  ۱۰۴۷ نفر داوطلب بقیه هم شامل ۱۰۰ نفر در گروه علوم ریاضی و فنی، ۲۱۸ نفر در گروه علوم انسانی، ۷۴ نفر در گروه هنر، ۴۷۹ نفر در گروه علوم تجربی و ۱۷۶ نفر در گروه زبان های خارجی مرد هستند.

 گفتنی است آزمون سراسری سال ۹۸ روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۳ و ۱۴ تیرماه برگزار می شود که داوطلبان گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی پیش از ظهر پنجشنبه، گروه آزمایشی هنر بعد از ظهر پنجشنبه، گروه آزمایشی علوم تجربی پیش از ظهر جمعه و گروه آزمایشی زبان‌های خارجی هم بعد از ظهر جمعه برای ورود به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی د این ماراتن علمی با هم به رقابت می‌ پردازند.

 مهندس محمد امین زاده سرپرست فرمانداری شهرستان بانه پیش از ظهر امروز پنجشنبه در اولین ساعات برگزاری آزمون سراسری سال ۹۸ در حوزه های برگزاری آزمون حاضر شد و از تمهیدات و تدارکات فراهم شده و همچنین اقدامات و تلاش های عوامل اجرایی آزمون سراسری برای برگزاری هرچه بهتر آن بازدید کرد.

 

  

بازدید [ 186 ]
برچسب ها