اخبار

در گرامیداشت هفته دولت؛

یادواره دولتمردان شهید رجایی و باهنر و ۱۵ هزار شهید کارمند دولت

یادواره دولتمردان شهید رجایی و باهنر و ۱۵ هزار شهید کارمند دولت

به مناسبت گرامیداشت هفته دولت و با حضور امام جمعه بانه، سرپرست فرمانداری شهرستان بانه، مسئولان ادارات، ارگان ها و نهادها، کارکنان ادارات، فرماندهان نظامی و انتظامی و خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، یادواره دولتمردان شهید رجایی و باهنر و ۱۵ هزار شهید کارمند دولت در شهرستان بانه برگزار شد.

گفتنی است شهرستان بانه ۲۰ کارمند شهید تقدیم اسلام و انقلاب اسلامی ایران کرده است.

روز پنجشنبه و در ششمین روز از گرامیداشت هفته دولت، مزار مطهر شهدای شهرستان بانه غبارروبی و عطرافشانی شد؛ در این مراسم معنوی، شرکت کنندگان با قرائت فاتحه و نثار گل، به مقام شامخ ۸۴۴ شهید گلگون کفن شهرستان بانه از جمله ۱۵ شهید کارمند این شهرستان ادای احترام کردند.

در ادامه برنامه های ششمین روز از گرامیداشت هفته دولت، بهره برداری از پروژه بهسازی و آسفالت راه روستای کوخ مامو از توابع بخش آرمرده با حضور معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان بانه و جمعی از مسئولان محلی آغاز شد.

عملیات اجرایی این طرح شامل احداث ۲۴۸۰ متر جاده آسفالت به عرض ۵ متر و شانه خاکی به عرض ۷۵ سانتیمتر در دو طرف جاده اصلی است که برای اجرای آن ۹ میلیارد ریال از منابع استانی اداره کل راه و شهرسازی کردستان هزینه شده است.

روز پنجشنبه همچنین بهره برداری از ۱۸ طرح آبخیزداری در شهرستان بانه با حضور سرپرست فرمانداری شهرستان بانه و مسئولان اجرایی این شهرستان آغاز شد.

 به گفته رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بانه این طرح‌ها شامل احداث ۱۱ سد رسوبگیر گابیونی و ۷ سد رسوبگیر ملاتی که در حوزه آبخیز نمشیر با ۱۹ روستا و ۹۵۰۰ هکتار مساحت و حوزه آبخیز ننور با ۱۲ روستا و ۱۲ هزار هکتار مساحت اجرا شده است.

 عثمان صالحزاده گفت: برای اجرای این طرح‌ها که در راستای حفاظت از منابع پایه آب و خاک انجام می‌شود، در مجموع ۱۴ میلیارد ریال از اعتبارات صندوق توسعه ملی هزینه شده است و در طول ۵ سال اجرای این طرح، در سایر آبراهه های در معرض سیل و فرسایش خاک در شهرستان بانه این سدها احداث می‌شود.

 گفتنی است رسالت سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری شامل چهار حوزه حفاظت، احیا، توسعه و بهره‌برداری بهینه از منابع طبیعی است که اقدامات فراگیر در این حوزه ها شامل عملیات مکانیکی، عملیات بیومکانیکی و عملیات بیولوژیکی است.

بازدید [ 111 ]
برچسب ها