اخبار

سرپرست فرمانداری بانه:

۱۰ هزار تن به ظرفیت ذخیره سازی خوراک طیور در این شهرستان اضافه می‌شود

۱۰ هزار تن به ظرفیت ذخیره سازی خوراک طیور در این شهرستان اضافه می‌شود

  سرپرست فرمانداری و رئیس شورای کشاورزی شهرستان بانه گفت: طرح توسعه سیلوها و انبار کارخانه شرکت غرب دانه نگین بانه به میزان ۱۰۵۰۰ تن افزایش ذخیره سازی خوراک طیور در شهرک صنعتی بانه در حال اجراست و با اتمام آن ظرفیت ذخیره‌سازی این کارخانه از ۳۵۰۰ تن به ۱۴ هزار تن افزایش می‌یابد.

 مهندس محمد امین زاده در بازدید از مراحل اجرای این طرح در کارخانه شرکت غرب دانه نگین بانه افزود: عملیات اجرایی این طرح شامل احداث ۳ سیلوی بزرگ ۳ هزار تنی و یک سوله ۱۵۰۰ تنی است که برای اجرای آن در مجموع ۴۰ میلیارد ریال آورده شخصی و تسهیلات بانکی تبصره ۱۸ ملی هزینه خواهد شد.

 مهندس کریم شریفی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بانه هم گفت: کارخانه تولید خوراک طیور غرب دانه نگین بانه، سومین کارخانه تولید و ذخیره سازی بعد از شهرستان‌های سنندج و کامیاران در استان کردستان است که علاوه بر اشتغال‌زایی قابل توجه آن، ظرفیت تولید روزانه ۲۰۰ تن خوراک طیور و امکان ذخیره‌سازی ۷ ماه نیاز واحدهای تولیدی شهرستان بانه را داراست.

  گفتنی است در شهرستان بانه ۷۷ واحد مرغداری گوشتی فعال و ۲ واحد مرغداری در حال راه اندازی مجموعاً به ظرفیت یک میلیون و ۵۵۰ هزار قطعه در دوره و تولید سالانه ۹ هزار تن گوشت سفید وجود دارد.

بازدید [ 118 ]
برچسب ها