اخبار

سرپرست فرمانداری بانه:

بیش از ۳۳ هزار دانش‌آموز بانه ای در مهر ماه امسال وارد مدرسه می‌شوند

 بیش از ۳۳ هزار دانش‌آموز بانه ای در مهر ماه امسال وارد مدرسه می‌شوند
سرپرست فرمانداری و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان بانه گفت: در مهرماه امسال بیش از ۳۳ هزار دانش‌آموز و نوآموز در شهرها و روستاهای تابعه شهرستان بانه به مدرسه می‌روند.
مهندس محمد امین زاده در چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان بانه افزود: در سال تحصیلی گذشته والدین دانش‌آموزان و شهروندان، بالغ بر ۳ میلیارد ریال به مدارس شهرستان بانه کمک کردند و در تابستان امسال بیشتر مدارس و فضاهای آموزشی توسط پرسنل مدارس با همکاری انجمن های اولیا مربیان و دستگاه‌های اجرایی تعمیر، تجهیز، رنگ آمیزی و آماده سازی شده اند.
امین‌زاده با قدردانی از اقدامات صورت گرفته و تبریک موفقیت های به دست آمده در زمینه‌های مختلف از جمله راهیابی داوطلبان آزمون سراسری به مراکز معتبر دانشگاهی و آموزش عالی، به نزدیک شدن زمان بازگشایی مدارس اشاره و بر آماده سازی، ایمن سازی، بهسازی مدارس و رنگ آمیزی معابر اطراف مراکز آموزشی تاکید کرد.
  سرپرست فرمانداری شهرستان بانه با اشاره به وضعیت مطلوب پوشش آموزشی در این شهرستان خاطرنشان کرد: با اقدامات و برنامه ریزی های انجام شده، امسال در روستاهای دارای تنها ۲ دانش آموز هم پوشش تحصیلی ایجاد شده است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بانه هم در این نشست با اشاره به میزبانی ۱۷۱۰۰ مهمان فرهنگی در قالب ستاد اسکان فرهنگیان در مدارس و مراکز اقامتی آموزشی در تابستان ۹۸ تصریح کرد: با پایان فصل تابستان و سفرهای هموطنان، مدارس این شهرستان آماده پذیرش دانش آموزان در مقاطع مختلف هستند.
رضا خضری از جمله مشکلات موجود را کمبود معلم در برخی مقاطع و رشته ها عنوان کرد و گفت: با حمایت مسئولان استانی و شهرستانی و پیگیری نماینده مجلس، از ۱۵۸ نفر معلم حق التدریس که تا سال ۱۳۹۱ فعالیت آموزشی داشته اند، در سال تحصیلی گذشته ۸۰ نفر در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا جذب شده اند و تلاش می شود زمینه همکاری و جذب بقیه آنان نیز در آینده فراهم شود.

در چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان بانه همچنین ضمن اعلام تصمیم گیری، برنامه ریزی و هماهنگی های لازم برای اجرای برنامه‌های بازگشایی مدارس و هفته دفاع مقدس، بر تدوین ساز و کارهای کمک به دانش آموزان کم بضاعت در سال تحصیلی پیش رو، پیگیری احداث فضاهای اردوگاهی و تجلیل از نخبگان و برترین های کنکور سراسری ۹۸ تاکید شد.
 

بازدید [ 145 ]
برچسب ها