اخبار

مدیرکل ارتباطات کردستان:

در حال حاضر ۳۰ شهر کردستان از اینترنت پرسرعت برخوردارند

  در حال حاضر ۳۰ شهر کردستان از اینترنت پرسرعت برخوردارند

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان گفت: هم اکنون ۳۰ شهر در استان کردستان از اینترنت پرسرعت برخوردارند و مردم شهر بانه از اینترنت پرسرعت با کیفیت بالا بهره مند هستند.

فردین سعیدی در همایش تجلیل از شهرداران و دهیاران شهرستان بانه افزود: در شهرستان بانه ۴۴ روستا از اینترنت پرسرعت ADSL برخوردارند و توسعه تلفن ثابت ۱۴ روستا با استفاده از اعتبارات اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات هم انجام شده که در چند ماه آینده ۱۱ سایت اینترنت پرسرعت و تلفن همراه در این شهرستان راه‌اندازی می‌شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی کردستان هم در این نشست گفت: از ۱۹۲ روستای شهرستان بانه ۹۲ روستا تحت پوشش خدمات آب و فاضلاب روستایی قرار دارد که در ۴۱ روستا لوله کشی انجام شده و ۵۱ روستا فاقد لوله کشی هستند.

 مهندس صدیق محمدزاده با اشاره به وجود ۹۱۰۰ مشترک آب و فاضلاب روستایی در شهرستان بانه گفت: تاکنون شبکه فاضلاب در ۵ روستا اجرا شده و فاضلاب ۴ روستای مجاور سد عباس آباد هم امسال اجرا می‌شود.

در همایش گرامیداشت چهاردهم تیر ماه روز شهرداری ها و دهیاری ها که عصر روز گذشته با حضور جمعی از مدیران کل استان و مسئولان محلی برگزار شد، با اهدای لوح یادبود و هدایایی از شهرداران و ۱۴ دهیار برتر در حوزه مدیریت روستایی شهرستان بانه قدردانی شد.

 گفتنی است شهرستان بانه دارای ۴ شهر تابعه شامل بانه، آرمرده، بویین و کانی سور است و از مجموع ۱۹۲ روستا، کوخ و آبادی این شهرستان، ۱۲۲ روستا دارای دهیاری هستند.

بازدید [ 195 ]
برچسب ها