اخبار

سرپرست فرمانداری بانه:

در سال زراعی جاری ۱۲۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان بانه زیر کشت صیفی جات قرار گرفته است

  در سال زراعی جاری ۱۲۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان بانه زیر کشت صیفی جات قرار گرفته است

مهندس محمد امین زاده سرپرست فرمانداری شهرستان بانه در بازدید از مزرعه گوجه فرنگی و میوه های تابستانی در روستاهای کانی سیو، مامال و سیاحومه از توابع بخش نمشیر این شهرستان، گفت: از مجموع ۱۲۰ هکتار اراضی نشایی در سال زراعی جاری بالغ بر ۲۰ هکتار آن به صورت مکانیزه کشته شده است.

 مهندس امین زاده با اشاره به اینکه کشت‌های نشایی شامل ارقام مختلف گوجه فرنگی، خیار، بادمجان، چغندر، فلفل و هندوانه است، افزود:

  زودرس بودن محصول، صرفه جویی در مصرف آب، ثمردهی زودهنگام و محصول نوبرانه، استفاده از ارقام پرمحصول اقتصادی، کاهش ریسک تولید و صرفه‌جویی در هزینه‌های نگهداری، از جمله مزایای کشت های نشایی به ویژه نشای توپی به شیوه کشت مکانیزه است.

 شریفی مدیر جهاد کشاورزی بانه هم از تامین نشاء مورد نیاز کشاورزان توسط مدیریت جهاد کشاورزی و عرضه آن به کشاورزان به صورت رایگان خبر داد و گفت: نگهداری و آبیاری مزارع نشایی گوجه فرنگی و صیفی جات به شیوه مکانیزه و با استفاده از نوار تیپ انجام می‌شود.

 به گفته مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پیش‌بینی می‌شود عملکرد مزارع گوجه فرنگی نشایی کشت مکانیزه در بانه، امسال به ۱۲۰ تن در هکتار برسد.

 

بازدید [ 142 ]
برچسب ها