اخبار

سرپرست فرمانداری بانه:

در نشست مدیران اجرایی شهرستان بانه؛

 در نشست مدیران اجرایی شهرستان بانه؛

  با همکاری مدیریت آموزش و پرورش، منابع طبیعی و دیگر دستگاه‌های اجرایی، اردوگاه های فرهنگی-تفریحی دانش آموزی در این شهرستان ایجاد می شود.

سرپرست فرمانداری شهرستان بانه عصر روز گذشته در نشستی با هدف رفع مشکلات و موانع پیشرفت اجرای طرح‌های منابع آب، منابع طبیعی و شهرداری بانه، خواستار همکاری و تعامل بیشتر برای تسریع در اجرای این طرح ها شد.

 مهندس محمد امین زاده با اشاره به وجود موانعی در مسیر اجرای چند طرح مهم فرهنگی-تفریحی و عمرانی از جمله پارک جنگلی روبروی سد بانه در مجاورت روستای سبدلو و اجرای طرح انتقال آب سد عباس آباد به تصفیه خانه آب شهر بانه از مسیر بلوار کاروانیان، بر رفع این موانع و تسریع در عملیات اجرایی به منظور برخورداری شهروندان از مزایای آنها تأکید نمود.

 گفتنی است با توجه به اجرای طرح پارک جنگلی در ۷۵۰ هکتار از اراضی ملی روبروی سد مخزنی باید در مسیر روستای سبدلو و وارد شدن خسارات به بخشی از امکانات و تجهیزات موجود در محل اجرای این طرح، در نشست روز گذشته مقرر شد شهرداری بانه در مدت ۱۰ روز آسیب‌های وارد شده را جبران و بازسازی نماید تا براساس ساز و کارهای آتی، بخشی از این پارک جنگلی جهت احداث اردوگاه دانش آموزی در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد.

 همچنین مقرر شد بخشی از اراضی ملی مرتعی موسوم به دشت "که له که سپی" واقع در بخش ننور شهرستان بانه هم که هر سال به عنوان مقصد اردوهای تفریحی دانش آموزی مورد استفاده قرار می گیرد، جهت احداث اردوگاه دائم دانش آموزی از سوی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری به مدیریت آموزش و پرورش واگذار شود.

 نکته مورد تاکید در زمینه اجرای طرح‌های اردوگاهی دانش‌آموزی در اراضی ملی، حفظ و صیانت از این منابع ارزشمند و بهره برداری از مواهب طبیعی در راستای ایجاد نشاط و شادابی در میان دانش آموزان در قالب اردوگاه های فرهنگی و تفریحی بود.

 در نشست یاد شده همچنین موضوع اختلاف مالی شهرداری و اداره منابع آب شهرستان بانه مربوط به خط انتقال آب به تصفیه خانه آب از مسیر بلوار در دست احداث کاروانیان و بهای آب مصرفی توسد شهرداری بانه هم مطرح و مقرر شد دو طرف با پرداخت بدهی های مالی خود، زمینه تسریع و تسهیل در رفع خسارات وارد شده به پروژه بلوار کاروانیان و همچنین تکمیل خط انتقال آب سد عباس آباد به تصفیه خانه آب بانه را فراهم می نمایند.

بازدید [ 143 ]
برچسب ها