اخبار

فرمانداری بانه

سرپرست فرمانداری شهرستان بانه: از آغاز امسال تاکنون ۲۲۰ هزار نفر از هموطنانمان به شهرستان بانه سفر کرده اند

   سرپرست فرمانداری شهرستان بانه: از آغاز امسال تاکنون ۲۲۰ هزار نفر از هموطنانمان به شهرستان بانه سفر کرده اند

سرپرست فرمانداری شهرستان بانه:

از آغاز امسال تاکنون ۲۲۰ هزار نفر از هموطنانمان به شهرستان بانه سفر کرده اند

 سرپرست فرمانداری و رئیس ستاد خدمات سفر شهرستان بانه گفت: از آغاز امسال تاکنون بالغ بر ۲۲۰ هزار نفر از هموطنان با سفر به شهرستان بانه از جاذبه‌های گردشگری و مراکز خرید این شهرستان دیدن کرده اند.

 ۰مهندس محمد امین زاده در نشست اعضای ستاد خدمات سفر شهرستان بانه با اشاره به کمبود اماکن و فضاهای گردشگری، پارک ها، فضای سبز و نبود زیرساخت‌های گردشگری متناسب با حضور میهمانان در فصل‌های مختلف، از اقدامات انجام شده در چند سال اخیر به ویژه آغاز احداث پارک های جنگلی در چند نقطه از حاشیه شهر بانه قدردانی کرد.

 مهندس امین زاده با تاکید بر ضرورت ایجاد جاذبه‌های پایدار به منظور رونق گردشگری در شهرستان بانه، به اهمیت این امر در اشتغالزایی و تولید ثروت اشاره کرد و اولویت اول برنامه های ستاد تسهیلات سفر را تثبیت امنیت پایدار و فراهم نمودن بسترهای آرامش، اقامت راحت و معرفی جاذبه های فرهنگی، تاریخی و طبیعی منطقه ذکر کرد.

 سرپرست فرمانداری و رئیس ستاد خدمات سفر شهرستان بانه ضمن دعوت از اعضای انجمن های مردمی و نخبگان برای حمایت از توسعه صنعت گردشگری و جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، به برخی پیش نیاز ها و اقدامات ضروری اشاره کرد.

 وی کنترل ترافیک و روان سازی حمل و نقل شهری، تقویت نظارت بر بازار و فعالیت‌های صنفی، اطلاع رسانی و راهنمایی مسافران، نوسازی فضاهای بهداشتی، خدماتی و رفاهی از جمله سرویس‌های بهداشتی، رستوران ها و ...،  آماده سازی پارکینگ ها و پایانه های مسافربری و زیباسازی منظر شهری را از جمله مهمترین اقدامات و پیش‌نیازهای لازم بر شمرد.

  در این نشست رحیمی خواه رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دبیر ستاد خدمات سفر شهرستان بانه هم آمار اماکن اقامتی شهرستان بانه را  ۸ هتل، ۶ مهمانپذیر، ۳ هتل آپارتمان و یک مرکز اقامتی رفاهی فرهنگیان مجموعاً به ظرفیت اسکان شبانه ۱۱۰۰ نفر و ۷۲ واحد استیجاری دارای مجوز موسوم به «خانه های مسافر» به ظرفیت شبانه ۷۰۰ نفر ذکر کرد و گفت: علاوه بر این در تعطیلات آغاز سال و همچنین در طول تابستان، هر سال ۲۲ تا ۳۰ واحد آموزشی هم جهت اسکان فرهنگیان آماده سازی و تجهیز می‌شود.

بازدید [ 177 ]
برچسب ها