اخبار

در کارگروه رفع موانع تولید در بانه؛

سرپرست فرمانداری شهرستان بانه بر تسریع در فرآیند اشتغالزایی و رونق تولیدات محلی این شهرستان تاکید کرد

 سرپرست فرمانداری شهرستان بانه بر تسریع در فرآیند اشتغالزایی و رونق تولیدات محلی این شهرستان تاکید کرد

مهندس محمد امین زاده در نشست جمع‌بندی نظرات کمیته کارشناسی بررسی مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی و کارگروه رفع موانع تولید شهرستان بانه، با اشاره به موضوعات مورد بحث در همایش روز گذشته فرمانداران استان در سنندج، توجه جدی به رفع موانع تولید، تقویت زیرساخت‌های تولیدی و توجه ویژه به بخش کشاورزی و تولید محصولات جدید را مورد تاکید استاندار کردستان و معاونین استانداری در نشست یاد شده ذکر کرد.

 مهندس امین زاده همچنین از دستگاه‌های اجرایی خواست با در نظر گرفتن شرایط خاص منطقه، ویژگی‌های اقلیمی و شاخص های جمعیت و اشتغال در شهرستان بانه، از هرگونه سخت گیری غیر معمول و مانع تراشی بر سر راه واحدهای تولیدی اکیداً خودداری کنند و به اشتغال نگاه حمایتی داشته باشند.

 سرپرست فرمانداری شهرستان بانه صیانت از جنگل ها، مراتع و سرمایه‌های ملی را لازم و ضروری خواند، اما در عین حال تاکید کرد: صیانت از منابع طبیعی نباید به بهانه و مانعی برای خودداری از صدور مجوزهای تولید و اشتغال پایدار و قانونمند تبدیل شود.

 مهندس امین زاده با تاکید بر اینکه حمایت از سرمایه‌گذاری و تولید وظیفه دستگاه‌های اجرایی است و انتظار ما از سرمایه گذاران تنها مشارکت است، گفت: در زمینه اشتغال زایی به کارگیری حتی یک نفر نیروی کار واجد شرایط دارای اهمیت است و مدیران و کارشناسان باید با اعتقاد و عزم راسخ به دنبال این رویکرد باشند.

  گفتنی است در ۴ جلسه کمیته کارشناسی بررسی مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی با حضور مالکان واحدهای تولیدی راکد و نیمه فعال و مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان بانه، تاکنون ۳۳ مصوبه برای رفع مشکلات ۱۸ واحد تولیدی صادر شده است که از این تصمیمات ۷ مصوبه در سطح مدیران دستگاه‌های اجرایی پیگیری و بقیه مشکلات در سطح کارشناسی مرتفع شده است.

  همچنین در کارگروه رفع موانع تولید شهرستان بانه که عصر امروز در سالن اجتماعات فرمانداری بانه برگزار شد، مواردی از جمله بدهی‌های دستگاه‌های اجرایی به تولید کنندگان مصالح و قطعات ساختمانی این شهرستان، موانع موجود بر سر راه طرح‌های کشاورزی و گلخانه های کوچک مقیاس روستای شوئ و چند طرح مهم کشاورزی و صنعتی دیگر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

بازدید [ 129 ]
برچسب ها