اخبار

بازدید مدیران شرکت شهرک های صنعتی ایران از منطقه ویژه اقتصادی بانه

فاز نخست منطقه ویژه اقتصادی بانه تا پایان مرداد ماه جاری به اتمام می‌رسد

 فاز نخست منطقه ویژه اقتصادی بانه تا پایان مرداد ماه جاری به اتمام می‌رسد

  مهندس علیرضا جعفری مدیر مناطق ویژه اقتصادی سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک‌های صنعتی ایران، امین شعبانی عضو هیئت مدیره و میرزایی مدیر فنی این سازمان، مهندس محمد امین زاده سرپرست فرمانداری شهرستان بانه و احمد خسروی مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک های صنعتی کردستان از عملیات اجرایی منطقه ویژه اقتصادی بانه بازدید و از نزدیک وضعیت و پیشرفت فیزیکی پروژه های این طرح مهم اقتصادی را ارزیابی کردند.

 مهندس جعفری مدیر مناطق ویژه اقتصادی سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک های صنعتی ایران در این بازدید با اشاره به مرزی بودن شهرستان بانه، وجود بازارچه مرزی سیرانبند، وجود مجتمع های تجاری و مراکز متعدد خرید در بانه، تکمیل شهرک صنعتی شماره یک این شهرستان و جاذبه های مختلف طبیعی و گردشگری، احداث منطقه ویژه اقتصادی بانه و استقبال سرمایه گذاران بومی در زمینه راه اندازی واحدهای تولیدی را موجب اشتغال زایی، توسعه صادرات و رونق اقتصادی شهرستان بانه عنوان و بر تسریع در عملیات اجرایی و رفع موانع و مشکلات پیش روی آن تاکید کرد.

 سرپرست فرمانداری شهرستان بانه هم در این بازدید گفت: عملیات اجرایی منطقه ویژه اقتصادی شهرستان بانه در سال ۹۶ آغاز شد و به منظور تسریع در اجرای عملیات، در سال ۹۷ به دو فاز تقسیم شد و تاکنون عملیات آماده سازی مسیرهای اصلی فاز نخست آن به مساحت ۳۵ هکتار پایان یافته و بعد از اتمام عملیات لوله گذاری تاسیسات آب، فاضلاب، گاز و مخابرات، آسفالت آن هم تا پایان مرداد ماه جاری اجرا خواهد شد.

 مهندس محمد امین زاده افزود: با توجه به تفکیک پلاک ها و تعیین محدوده انواع صنایع و کاربری ها، فاز اول منطقه ویژه اقتصادی بانه در مرحله واگذاری زمین به سرمایه‌گذاران و آماده شروع عملیات احداث ساختمان‌های کارگاهی و تجاری است و به موازات آن عملیات آماده سازی فاز ۲ به مساحت تقریبی ۵۰ هکتار در حال اجراست.

  مهندس امین زاده تصریح کرد: عملیات اجرایی منطقه ویژه اقتصادی بانه در قالب ۱۰ پروژه شامل فاز یک و دو آماده سازی معابر، آبرسانی، دیوارکشی محوطه به طول ۸ کیلومتر، جدول‌گذاری اساس و آسفالت معابر، شبکه فاضلاب، شبکه گاز، شبکه برق داخلی، شبکه فیبر نوری و ساختمان اتاقک چاه در حال اجراست.

 وی اظهار اشت: فاز نخست این منطقه در مجموع ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و برخی پروژه‌های آن از جمله آماده سازی معابر، دیوارکشی محدوده و احداث سردرب ورودی منطقه ویژه به طور کامل به اتمام رسیده است.

گفتنی است منطقه ویژه اقتصادی شهرستان بانه که در ۱۶ کیلومتری جاده بانه-سیرانبند از توابع بخش ننور این شهرستان واقع شده است، مهمترین طرح اقتصادی حال حاضر در استان کردستان به شمار می رود که در عرصه ای به مساحت ۱۰۲ هکتار با زیربنای ۹۵ هکتار در حال اجراست.

بازدید [ 148 ]
برچسب ها