اخبار

فرمانداری بانه

فرماندار بانه: آیین‌نامه‌ اصلاح شده ساماندهی کالا در بازارچه­ های موقت مرزی شهرستان بانه عملیاتی می شود.

فرماندار شهرستان بانه از عملیاتی شدن اجرای طرح ساماندهی مبادلات مرزی بازارچه های موقت این شهرستان از طریق بازارچه سیرانبند به شیوه پیله وری در آینده نزدیک خبر داد.
 فرماندار بانه: آیین‌نامه‌ اصلاح شده ساماندهی کالا در بازارچه­ های موقت مرزی شهرستان بانه عملیاتی می شود.

محمد فلاحی در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری فرمانداری بانه با اعلام این خبر گفت: در اجرای مصوبه اخیر دولت مبنی بر اصلاح آیین‌نامه‌ ساماندهی کالا در بازارچه­ های موقت مرزی، عصر امروز شنبه 19 خرداد ماه با استاندار کردستان و دیگر مسولان استانی ذیربط دیدار و نحوه اجرای این طرح را پیگیری خواهد کرد.
فلاحی افزود: از جمله ملزومات اجرای این طرح زیرساخت های لازم در بازارچه سیرانبند از جمله پایانه گمرکی و انبار بود که خوشبختانه این مقدمات به سرعت آماده شده و هم اکنون مشکلی برای واردات کالا به شیوه پیله وری با استفاده از کارت الکترونیک مرزنشینان وجود ندارد.
گفتنی است هیئت وزیران در جلسه روز چهارشنبه 9 خرداد 1397 به ریاست حجت­ الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رئیس­ جمهوری، آیین­ نامه ساماندهی کالا در بازارچه­ های غیررسمی موقت مرزی  را اصلاح کرد.
به موجب این اصلاحیه، استانداری­ های مشمول این آیین نامه می‌توانند پس از تأمین زیرساخت های لازم، نسبت به جابجایی بازارچه­ های مصوب در آیین ­نامه در محدوده شهرستان­ های ذی­ربط اقدام نمایند.
همچنین کوله ­برانی که تا قبل از ابلاغ این تصویب­نامه دارای ۳ سال اقامت در روستاهای حدفاصل در فاصله حداکثر ۲۰ کیلومتری از نقطه صفر مرزی در استان­ های آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه و حداکثر ۵۰ کیلومتری صفر مرزی در استان سیستان و بلوچستان قرار دارند، می­ توانند برای واردات اقلام تعیین شده از تخفیف سود بازرگانی ماهانه به مبلغ ۷ میلیون ریال و برای هر خانوار مرزنشین مشمول، حداکثر تا سقف ۲۸ میلیون ریال بهره­ مند گردند.

 

بازدید [ 384 ]
برچسب ها