اخبار

فرمانداری بانه

فرماندار بانه از 3 طرح مهم کشاورزی در این شهرستان بازدید کرد. برداشت زعفران، باغات پسته و اجرای طرح pvs گندم دیم در بخش نمشیر شهرستان بانه

فرماندار شهرستان بانه، روز گذشته از 3 طرح مهم کشاورزی در بخش نمشیر این شهرستان دیدن کرد.
 فرماندار بانه از 3 طرح مهم کشاورزی در این شهرستان بازدید کرد. برداشت زعفران، باغات پسته و اجرای طرح pvs گندم دیم در بخش نمشیر شهرستان بانه

این طرح ها شامل برداشت زعفران، اجرای باغات پسته و طرح pvs گندم دیم بود که در روستاهای بخش نمشیر شهرستان بانه اجرا شده است.
محمد فلاحی در این بازدیدها، یکبار دیگر بر توسعه بخش کشاورزی و باغداری نوین با بهره گیری از شیوه ها و تجهیزات پیشرفته و مکانیزه به منظور افزایش بهره وری، ارتقای کیفیت محصولات، اشتغالزایی و افزایش تولید اقلام و محصولات اقتصادی در بخش کشاورزی تأکید کرد.
وی توسعه و بهبود کشاورزی نوین و پر بازده را از سیاست های دولت در راستای افزایش تولید و اشتغال پایدار در منطقه ذکر کرد و از کشاورزان و بهره برداران خواست ضمن اخذ مجوزهای لازم، از تسهیلات بانکی کم بهره و برخی کمک های بلاعوض به منظور توسعه کشت و مکانیزه نمودن کشاورزی استفاده کنند.
فرماندار شهرستان بانه پرداخت تسهیلات کم بهره به منظور ایجاد زیرساخت های کشاورزی، تأمین منابع آبی، آبیاری مکانیزه (تحت فشار و قطره ای)، برق رسانی به چاه های آب و ... از جمله زمینه های موجود برای برخورداری از تسهیلات بانکی در زمینه کشاورزی در این شهرستان ذکر کرد. 
گفتنی است هم اکنون در شهرستان بانه کشت زعفران در سطح 2 هکتار، باغات پسته در 2.7 هکتار و مزرعه مقایسه عملکرد ارقام گندم دیم (pvs)  در 1.1 هکتار از اراضی کشاورزی اجرا شده است.

بازدید فرماندار از 3 طرح مهم کشاورزی در بخش نمشیر

بازدید [ 206 ]
برچسب ها