اخبار

در پنجمین روز از گرامیداشت هفته دولت؛

میز خدمت اردوهای جهادی دستگاه های اجرایی شهرستان بانه برگزار شد

 میز خدمت اردوهای جهادی دستگاه های اجرایی شهرستان بانه برگزار شد

در پنجمین روز از گرامیداشت هفته دولت میز خدمت اردوهای جهادی دستگاه های اجرایی شهرستان بانه و با حضور مسولان اجرایی، به منظور پاسخگویی به مشکلات و پیگیری جهت رفع موانع و کاستی ها در روستای نژو از توابع بخش مرکزی شهرستان بانه برپا شد.

 بهره‌برداری از پروژه تعمیر، تجهیز و توسعه کتابخانه عمومی نبی اکرم (ص) شهر بانه هم دومین برنامه پنجمین روز از گرامیداشت هفته دولت بود که  با حضور سرپرست فرمانداری شهرستان بانه، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان، امام جمعه موقت بانه، مسئولان دستگاه‌های اجرایی، پیشکسوتان فرهنگی و علاقمندان کتاب برگزار شد.

 این طرح شامل احداث سالن مطالعه به مساحت ۸۶ متر مربع احداث مهمانسرا به مساحت ۱۱۶ مترمربع، ایجاد و تجهیز بخش کودک شامل مخزن و سالن مطالعه جداگانه با دارا بودن میز و صندلی مطالعه، قفسه و فضا سازی ویژه کودکان و همچنین توسعه مخزن کتابخانه اصلی از ۷۴ به ۱۸۸ مترمربع است.

برای اجرای پروژه‌های مختلف این طرح در مجموع یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال از اعتبارات اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان هزینه شده است.

 در گرامیداشت هفته دولت و با حضور امام جمعه بانه، سرپرست فرمانداری شهرستان بانه، اعضای دستگاه قضایی، مسئولان ادارات، ارگان ها و نهادها، فرماندهان نظامی و انتظامی و خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، همچنین مراسم معنوی آبروی محله، یادواره شهید بهزاد قادرخانزاده در بانه برگزار شد.

در این مراسم سخنرانان به بیان اهمیت ایثار و شهادت در حفظ بنیان های فکری و شعائر اسلامی در جامعه و تبیین رشادت‌ها و از خودگذشتگی های شهدای سرافراز انقلاب اسلامی و خطه خونرنگ کردستان پرداختند و شرکت کنندگان با قرائت فاتحه، به روح بلند شهدای سرافراز شهرستان بانه و مقام شامخ "شهید بهزاد قادرخانزاده" از پیشمرگان مسلمان کرد در بانه ادای احترام نمودند.

در ادامه برنامه های گرامیداشت هفته دولت، روز چهارشنبه بهره برداری از طرح های گازرسانی به ۴ روستا، ۴ کوخ و ۱۱ واحد تولیدی و صنعتی هم در شهرستان بانه آغاز شد.

در مراسمی که به همین مناسبت و در مسجد جامع روستای تاژان از توابع بخش آرمرده برگزار شد، رئیس اداره گاز رسانی شهرستان بانه گفت: امسال به مناسبت گرامیداشت هفته دولت، بهره برداری از گازرسانی به ۴ روستا، ۴ کوخ و ۱۱ طرح تولیدی، صنعتی و کشاورزی با صرف ۸۰ میلیارد ریال اعتبار در این شهرستان آغاز شده است.

 مهندس شیرکو خندانی افزود: با اجرای این طرح‌ها ضریب نفوذ گاز در روستاهای شهرستان بانه از ۸۷/۹ درصد به ۹۰/۲ درصد رسیده و سالانه به میزان ۸۱۶ هزار لیتر در مصرف سوخت های فسیلی صرفه جویی خواهد شد.

  گفتنی است هم اکنون میزان برخورداری از نعمت گاز در شهر بانه و شهرهای آرمرده، بویین و کانیسور 99.8 درصد است و در مجموع ۱۳۱ روستا با ۱۰ هزار و ۴۸۸ خانوار نیز از گاز شهری برخوردار هستند و در حال حاضر گازرسانی به ۲۵ روستای شهرستان بانه هم در دست اجراست.

روز چهارشنبه همچنین بهره برداری از طرح هادی و آسفالت معابر روستای مامال از توابع بخش نمشیر شهرستان بانه آغاز شد

 عملیات اجرایی این طرح شامل احداث پل بتُنی، دیوار حایل، شبکه فاضلاب، قیرپاشی، آسفالت و جدول گذاری است که طی سال‌های ۹۴ و ۹۷ در مجموع بالغ بر ۷ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال از اعتبارات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، مناطق مرزی، قیر ملی و دهیاری روستای مامال برای اجرای آن هزینه شده است.

بازدید [ 101 ]
برچسب ها