اخبار

سرپرست فرمانداری بانه:

کتابخانه عمومی نبی اکرم (ص) شهر بانه دارای سالن مطالعه استاندارد و جداگانه می شود

  کتابخانه عمومی نبی اکرم (ص) شهر بانه دارای سالن مطالعه استاندارد و جداگانه می شود

 سرپرست فرمانداری و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بانه گفت: کتابخانه عمومی نبی اکرم (ص) به عنوان کتابخانه اصلی شهر بانه، دارای سالن مطالعه استاندارد و جداگانه می شود.

مهندس محمد امین زاده در بازدید از پروژه تعمیر، تجهیز و توسعه کتابخانه عمومی نبی اکرم (ص) شهر بانه افزود: این طرح از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای سال ۹۷ در حال اجراست و در قالب آن علاوه بر ایجاد سالن مطالعه استاندارد و جداگانه، مخزن کتابخانه هم توسعه پیدا خواهد کرد.

 مهندس امین زاده تصریح کرد: احداث مهمانسرا در طبقه دوم کتابخانه و ایجاد بخش ویژه کودکان در کتابخانه عمومی نبی اکرم (ص) از دیگر دستاوردهای مهم اجرای این پروژه در آینده نزدیک خواهد بود.

 رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بانه هم با اشاره به اهمیت اجرای پروژه تجهیز و توسعه کتابخانه اصلی شهر بانه، خاطرنشان کرد: با تکمیل این طرح مهم فرهنگی و توسعه مخزن کتابخانه، پس از چهار سال قطع سهمیه کتاب برای این کتابخانه، از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برداشته خواهد شد و شاهد افزایش کمی و ارتقای کیفی کتب و منابع ارزشمند و به روز در این کتابخانه خواهیم بود.

 علی حیدر آقایی در ادامه شمار اعضای فعال کتاب‌خانه‌های عمومی شهرستان بانه را ۳ هزار نفر و تعداد کتب و منابع موجود در این کتابخانه‌ها را بالغ بر ۶۷ هزار جلد عنوان کرد.

گفتنی است هم اکنون ۵ کتابخانه عمومی بزرگ شامل ۲ کتابخانه در شهر بانه و ۳ کتابخانه در شهرهای آرمرده، بوئین و کانی سور، پذیرایی اهالی مطالعه و علاقه‌مندان یار مهربان هستند.

 

بازدید [ 210 ]
برچسب ها